Kontakt O nás
7 kroků k nalezení smyslu života

7 kroků k nalezení smyslu života

Cítíte se ztraceni? Všímáte si často, že se jen procházíte životem bez cíle nebo jakéhokoliv směru? Jestli ano… Nejste v tom sami. Mnoho lidí se usilovně snaží najít tu pravou podstatu a smysl svého života. Problém je v tom, že stráví příliš mnoho času obavami, zda se jim to podaří. A zapomenou jednat!

Pokud jste se v této předmluvě našli a jste připraveni odhalit, co za tím stojí, přečtěte si následujících sedm rad, které vám budou průvodcem k znovunalezení smyslu života:

 

Krok 1 : Buďte k sobě upřímní a ujasněte si, proč chcete najít svůj cíl.

 

Udělejte si seznam všech důvodů, které vás nutí soustředit se k nalezení životního směru. Tento seznam vám poslouží jako poháněcí motor, když se budete cítit ztraceně a bez motivace.

 

Krok 2 : Vypracujte si seznam

 

Představte si, že jste naprosto finančně neomezeni, co byste v takovém případě chtěli udělat nejvíce? Sepište všechny věci a činnosti, které ve vás vzbuzují nadšení, a popište, jak by vypadal váš ideální den.

 

Krok 3 : Najděte, v čem jste dobří

 

Věnujte zvýšenou pozornost tomu, kdy vám vaše okolí říká, že jste dobří. Někdy právě lidé kolem vás odhalí vaše dovednosti, o kterých jste třeba ani vy sami nevěděli.

 

Krok 4 : Zjistěte, co je pro vás nejvíce důležité

 

Konec konců žít smysluplný život vlastně znamená směřovat v životě k tomu, co je pro nás nejdůležitější… víte co to ve vašem případě je? Byli byste překvapeni, jak zřídkakdy jsou tím nejdůležitějším pro člověka materiální věci.

 

Krok 5 : Chopte se všech svých možností

 

Kdo říká, že pro každého je určený jen jeden životní cíl? Oproštěním od této myšlenky si otevřete dveře k více příležitostem, nad kterými jste třeba dříve vůbec neuvažovali. Neomezujte své soustředění pouze na jednu věc, ale rozviňte své dovednosti do více oblastí.

 

Krok 6 : Vystupte ze své komfortní zóny

 

Častokrát děláme všechno, jen ne to, co je pro nás opravdu to nejlepší… prokrastinujeme, opomíjíme nabízející se příležitosti, riskujeme své zdraví, a proč vlastně? Protože nechceme čelit svému strachu.

 

Ale uvědomte si, že jakmile začnete čelit svému strachu a vyjdete ze své komfortní zóny, najdete svobodu a potěšení. Budete lépe znát sami sebe a budete schopni lépe rozvíjet svou mysl a své nadání.

 

Krok 7 : Najděte si čas k sebehodnocení

 

Najděte si pár minut každý den k tomu, abyste se v klidu zamysleli nad tím, co vás dělá šťastnými, co chcete dělat se svým životem a jaký vliv chcete na tento svět mít.

 

Budete překvapeni, jaké množství odpovědí vám bude odhaleno.

 

A mimochodem, jestli se po přečtení těchto sedmi kroků cítíte inspirováni k určitě změně, jste na dobré cestě… 

 

zdroj: http://www.mindmovies.com/blog.php?id=208

 

přidáno 19. září 2015 do kategorie Život

ČTETE: 7 kroků k nalezení smyslu života · 19. září 2015 · Život
·
Další články