Kontakt O nás

Stres je naším výtvorem

 

Jakmile se dostaneme do stresové situace, naše tělo začíná reagovat. Orgány se začínají stahovat, nebo se stáhnou svaly okolo nervů v určitých oblastech a my pociťujeme nepříjemné pocity. Stres, obzvláště ten dlouhodobý, má za následek nadměrné zatěžování našeho organismu hormony a chemikáliemi (které do sebe nedostáváme zevně). Naše tělo je v tu chvíli jako had, který není imunní vůči vlastnímu jedu a neustále se kouše do ocasu…

Naše orgány, svaly, nervy jsou stimulovány mozkem. A ať vám kdo chce co chce říká, nejedná se o žádnou zablokovanou energii, nýbrž náš výtvor. To, že tedy máte „v prdeli“ žlučník, s největší pravděpodobností neznamená, že jste dostali ve "výrobně" špatný, ale spíš, že jste úspěšně vytvořili jeho poruchu nadměrným zatížením a nedostatkem prostoru pro jeho rekonvalescenci a uzdravení. Přítomnost stresových hormonů totiž zabraňuje samouzdravujícím schopnostem našeho těla.

Tyto zásady platí pro naprostou většinu z nás a opravdu se nemusíte považovat za výjimku a hledat rozdíly a možná se rozčilovat, že to tak není. Je mnoho přístupů k diagnostice příčin problémů. U nás v ČR se můžete setkat například s psychosomatikou, etikoterapií, meta-medicínou a některými dalšími způsoby - FasterEFT je jedním z takových nástrojů.

 

přidáno 29. července 2014 do kategorie Zdraví

ČTETE: Stres je naším výtvorem · 29. července 2014 · Zdraví
·
Další články