Kontakt O nás

Připravte své tělo na zimu pomocí detoxikace

Podobně jako se stromy s předzvěstí zimy zbavují listí, můžete na chladné měsíce připravit detoxikací i váš organismus. Díky vnitřní očistě se zbavíte škodlivých toxinů, problémů s dýcháním a načerpáte nové síly.

Podzimní rovnodennost signalizuje změnu, ať už se týká počasí, času svítání nebo teplot. V této době se tak vyplatí věnovat zvláštní péči dvěma důležitým orgánům sezóny – plicím a tlustému střevu. Plíce totiž fungují jako hlavní cesta, kudy při detoxikaci odcházejí z těla škodliviny. Stejný význam má pro vnitřní očistu také tlusté střevo, které při zanesení těla toxiny reaguje zácpou.

“Podzimní koření, jako je skořice, hřebíček, muškátový oříšek a anýz pomáhají v prevenci zácpy, plynatosti a studených končetin,” uvádí Ann Louise Gittleman z magazínu The Herb Companion. Účinný při plicních problémech je především anýz, který vám uleví při zánětu průdušek nebo astmatu.

Podzimní detoxikační plán by měl také respektovat  nabídku potravin, která je pro tuto sezónu typická. Před nadcházející zimou byste tak měli snížit příjem ochlazujících letních pokrmů a stále více do svého jídelníčku zařazovat vařená a zahřívající jídla. Protože ovoce ochlazuje, doporučuje dietoložka snížit spotřebu ovoce z obvyklé porce tří kusů na dva.

Podzimní očista může trvat od tří dnů do dvou týdnů a během této doby je vhodné konzumovat potraviny z následujícího seznamu:

Oleje – 1 čajová lžička oleje z lněného semínka a 1 čajová lžička sezamového oleje denně
Nízkoenergetické proteiny – nejméně 250 g denně. Vybrat si můžete z hovězího, jehněčího, drůbeže, vajec, tofu nebo tempehu
Zelenina – Neomezené množství syrové nebo vařené v páře, nejlépe s nízkým glykemickým indexem; plus 2 lžíce kysaného zelí
Ovoce – 2 porce denně. Nabídka zahrnuje 1 středně velké jablko, šálek brusinek, hruška, polovina granátového jablka; plus 1 až 2 lžíce jablečného octa
Voda – 8 sklenic denně

Na podzim je také vhodné projít takzvanou colon hydroterapií, což je výplach střeva. Pravidelné provádění této očistné techniky vás zbaví únavy, plynatosti, bolesti hlavy a dlouhodobých kožních problémů.

 

přidáno 31. ledna 2014 do kategorie Zdraví

ČTETE: Připravte své tělo na zimu pomocí detoxikace · 31. ledna 2014 · Zdraví
·
Další články