Kontakt O nás

Bubák jménem Absťák

Možná už nevěříte, že jednou típnete poslední cigaretu. A přitom byste tak moc chtěli neutrácet za cigarety, nepáchnout po tabáku a nemuset trávit zimní dny v práci na mrazu... Ivo Toman ve své knize Absťák vysvětluje, jak to jde.

Hlavní myšlenkou této knihy je to, že se lidé bojí přestat kouřit, protože mají strach z absťáku, který je v jejich mysli obrovským strašákem. Kuřáci se bojí, že jim bude špatně a navíc začnou tloustnout...Ivo Toman vše nedávno vyzkoušel na vlastní kůži a v knize popisuje, jak celkem snadno absťákem prošel. Jeho heslem bylo: když se v noci bojím bubáka, rozsvítím! Řídil se přitom šesti základními body.

 1. Přiznejte si, že jste závislí na nikotinu a díky tomu se chováte hloupě.

 2. Přiznejte si zároveň, že jste podlehli davové psychóze o strašné síle absťáku a kvůli tomu máte strach přestat s kouřením

 3. Rozhodněte se a přežijte první dva dny bez cigarety. Můžete k tomu používat pomocné berličky, například, že si budete opakovat pozitivní heslo – jsem silný a zvládnu to -nebo že se budete zaměstnávat takovou činností, která vás odvede od myšlenek na cigaretu . Můžete třeba dělat kliky... Ivo Toman si například představil pomyslného nikotinového ďábla, kterého se snažil převézt. Když se mu to dařilo, měl radost, že ďábel ustupuje.

 4. Zmanipulujte sami sebe a najděte si tu správnou motivaci. Například, „když nebudu kouřit, už nebudu mít potíže s věčným kašlem a bude se mi dobře dýchat“.

 5. Tuto svou motivaci si napíšete na papír, který budete mít stále po ruce, abyste si ho kdykoliv mohli přečíst.

 6. Vždycky, když se vám bude chtít zapálit si cigaretu, tento papír vytáhněte a mějte ho na očích.

Těchto šest bodů je jen základ celého návodu Ivo Tomana, jak přestat kouřit. Čtenář mu uvěří, už proto, že si sám všechno prožil a není to tedy pustá teorie. Doporučujeme!

přidáno 31. března 2014 do kategorie Zdraví

ČTETE: Bubák jménem Absťák · 31. března 2014 · Zdraví
·
Další články