Kontakt O nás

Vezměme svůj život do svých rukou!

V tyto dny si připomínáme výročí hrdinské smrti Jana Palacha, Josefa Hlavatého, Jana Zajíce a Evžena Plocka. Jedno z těch jmen zná asi každý Čech, ta další jen někteří z nás. Jsou to jména lidí, kteří se v roce 1969 odmítli podřídit všeobecné pasivitě po okupaci vojsky Varšavské smlouvy. Byli to hrdinové, kteří si uvědomili, že každý z nás dostal dar naložit se svým životem podle své vlastní svobodné vůle a v rámci této své vlastní svobody poukázat na nesvobodu vnější, která v té době panovala v naší společnosti.

  

Pojďme následovat tyto starší i nové bojovníky za osobní svobodu. Pojďme žít SVOBODNĚ a PRAVDIVĚ své životy. Přestaňme mlčky přihlížet tomu, jak si pochybná individua rozkrádají naše společné statky, jak soukromí exekutoři ožebračují lidi, kteří se dopustili toho, že si zapomněli označit jízdenku v tramvaji, jak developeři staví domy s pečovatelskou službou s výměrou bytů přes 100 m2 a se dvěma garážemi na Porsche.

 

Přestaňme věřit lžím, kterými nás zásobují média, reklamy a šéfové nadnárodních koncernů. Hledejme PRAVDU. Hledejme ODVAHU žít jako svobodné bytosti, buďme PLNĚ ZODPOVĚDNÍ za každý okamžik našeho života.

 

Situace dnes je možná horší než v roce 1969. Tehdy bylo jasné, kdo je okupant, kdo přisluhovač a kdo svobodný člověk. Dnes to již tak jasné není. Dnes jen málokdy můžeme ukázat prstem a říci: „Tento konkrétní člověk může za naši nesvobodu!“. Dnes je to tak, že hranice mezi PRAVDOU a LŽÍ, mezi SVOBODOU a OKUPACÍ běží v našich hlavách. Každý z nás je částečně zapojen do systému, kupuje globální produkty, používá mobil a nákupní karty, kupuje ve slevách, orientuje se podle reklamy, spoří na důchod.

 

Ano, hranice běží v naší hlavě! Pojďme ji zrušit. Pojďme každý za sebe hledat, kde je moje PRAVDA a kde je LEŽ. Některé lži jsou zřejmé, někdy se lež vydává za pravdu. Buďme ostražití a hledejme. Hledejme sami a hledejme společně. Svobodně se sdružujme, sdílejme své sny a ideje. Nebojme se PRAVDU a LEŽ kolem nás pojmenovávat pravými jmény.

 

Máme světově ojedinělou tradici osobností, které nás učili žít v PRAVDĚ – Karel IV., Jan Hus, Jan Amos Komenský, Tomáš Garrigue Masaryk, Karel Čapek, Jan Opletal, Milada Horáková, kardinál Beran, otec Opasek, Jan Palach, Jan Patočka, Jan Zajíc, Václav Havel a mnoho dalších.

 

přidáno 19. října 2014 do kategorie Vztahy

ČTETE: Vezměme svůj život do svých rukou! · 19. října 2014 · Vztahy
·
Další články