Kontakt O nás

Přetvářka, nebo protivná upřímnost?

Do dneška si pamatuji okamžik, kdy jsem přišel na řešení zmíněné otázky. Přišel jsem na to, že si nemůžu vybrat ze dvou zel to menší a že řešením mé otázky není najít správnou odpověď, ale předcházet situacím, kdy bych musel podobnou otázku řešit. Uvědomil jsem si, že ve stavu, kdy nejsem šťastný, je každá rada drahá. Že v nešťastném stavu nemám jak potěšit své okolí. A že řešením mé otázky je prostě a jednoduše nedostávat se do situací, kdy bych si ji musel klást.

 

Jel jsem ze školy na víkend domů a uvědomil si, že už dál nechci řešit stále stejnou otázku, která mě napadá pořád dokola. Rozhodl jsem se aktivně začít v životě hledat vše, z čeho budu mít aspoň trošku radost. A tak jsem cestou domů koukal z okna autobusu a jen tak pro sebe si říkal: ”Pole, to není nic radostného. Stromy ale už vypadají líp, z těch bych mohl mít aspoň trošku radost. A koukám, že mraky jsou dnes moc pěkné, a že pod mraky letí pták. Je krásné vidět ptáka v jeho přirozeném prostředí, kde na rozdíl od nás lidí chodících po zemi, pták využívá naplno všechny tři rozměry našeho prostoru.” Hledal jsem vše, co mě potěší, co se mi může líbit. A když nad tím tak přemýšlím, dělám to do dneška.

 

Jak jste na tom vy s vašimi otázkami, které nemají řešení? Máte nějakou takovou otázku? A hledáte jako já vše, z čeho byste mohli mít radost?

 

přidáno 3. listopadu 2014 do kategorie Vztahy

ČTETE: Přetvářka, nebo protivná upřímnost? · 3. listopadu 2014 · Vztahy
·
Další články