Kontakt O nás

Když je všechno špatně

Taky se vám stává, že váš partner, šéf v práci, nebo někdo z rodičů dělá všechno špatně? Ať udělá cokoliv, je to úplně jinak, než byste si přál(a)? Není to moc příjemné. Pojďme se podívat, proč se to děje a co s tím.

 

V životě máme všichni spoustu lidí, kteří jsou pro nás důležití. S někým máme citové pouto, někoho známe opravdu dlouho, další patří do naší rodiny a se spoustou lidí trávíme společně spoustu času například v práci. Je proto přirozené, že se občas stane, že mi někdo začne lézt na nervy. Když se mi to stalo naposledy, uvědomil jsem pár zajímavých věcí:

  • Když sleduji člověka, který podle mě dělá všechno špatně, až na úplné výjimky se pro mě nepříjemné chování opravdu děje. Nebývám na někoho naštvaný bez důvodu.
  • Tím, že sleduji něčí chování, abych si potvrdil, že na něj jsem naštvaný oprávněně, vytvářím ty nejlepší podmínky proto, aby mi mou domněnku daný člověk potvrdil. Prostě a jednoduše si přitahuji to, na co myslím.
  • Pokud si myslím, že někdo v mém okolí dělá všechno špatně, není mi moc dobře, jsem uzavřený a nemám chuť dělat, co mě baví.
  • V momentu, kdy začnu řešit, jestli někdo něco dělá špatně, už v tu chvíli mi není moc dobře. Nemusím čekat na to, až se mi potvrdí mé podezření. Problém tedy není v tom, co daný člověk dělá, ale v tom, že místo abych si užíval každý okamžik zázraku jménem Život, pouštím se do nesmyslného hodnocení.  

 

Všímavý čtenář si všimne, že má úvaha opět skončila u velmi dobře známého principu žití tady a teď. Je zajímavé, jak silně je v nás zakořeněné přesvědčení, že na to, abychom si vybrali správnou volbu, musíme volené možnosti hodnotit (posuzovat). Přitom se stačí podívat malinko dovnitř do sebe a každý z nás moc dobře ví, co zvolit.

 

přidáno 26. ledna 2015 do kategorie Vztahy

ČTETE: Když je všechno špatně · 26. ledna 2015 · Vztahy
·
Další články