Kontakt O nás

Jak žijí úspěšní

Poslední dobou vídám nejrůznější články o úspěšných lidech a o tom, jak se liší od neúspěšných. Napadlo mě, že poznat úspěšného člověka od neúspěšného je docela snadné.

 

Za úspěšného člověka považuji toho, kdo většinu času dělá to, co chce dělat, co ho baví a naplňuje. Většinou takový úspěch přináší i finanční ohodnocení, ale není to nezbytné.

Asi většina z nás se s přáteli baví o tom, co máme společného, co nás zajímá a o tom, čemu věnujeme nejvíc času. Maminky na mateřské mluví nejvíc o dětech, workoholici o své práci, a děti o tom, co je baví. A tak úspěšní lidé mluví o všem, co souvisí s jejich úspěchem. Nadšeně vypráví nejen o výsledcích, ale také co každý den podnikají. Zároveň hledají možnosti jak oslovit víc lidí, jak se dostat na nová místa, jak si úspěch ještě víc užít a být ještě úspěšnější.

I neúspěšní se baví o tom, čím tráví nejvíc času a co je zajímá. Častým tématem můžou být sportovní výsledky, co se přihodilo v posledním díle oblíbeného seriálu, kolik kdo vypil piv, co nového v politice, mezi celebritami, u sousedů apod., nebo kdo by co měl dělat líp nebo jinak. Každopádně jsou to témata, která nesouvisí s jejich vlastním úspěchem... A když chybí vášeň už v naší řeči, kde najít sílu k prvnímu kroku, k akci, která dá věci do pohybu?

Bavíte se s přáteli o svých úspěších, plánech, cílech, o tom, co milujete, co vás baví a naplňuje? Pak jste, nebo již brzy budete, velmi úspěšní lidé. Stačí se podívat kolem sebe a uvidíte, že jinak skončit jednoduše nemůžete. Možná úspěch bude přicházet pomalu, nebo na sebe nechá chvíli čekat, ale určitě se dostaví.

přidáno 4. září 2014 do kategorie Vztahy

ČTETE: Jak žijí úspěšní · 4. září 2014 · Vztahy
·
Další články