Kontakt O nás

Jak spolu žít i pracovat, a nezbláznit se

Přibývá párů, které se rozhodly spolu nejenom žít, ale i pracovat. Vytvořit dokonalou souhru a harmonii však vůbec není jednoduché. David a Jamillah Lambovi ve své knize dokazují, že to jde. A nabízejí rady, jak na to.

Zakladatelé newyorské divadelní společnosti spolu pracují již deset let a během této doby se hodně naučili. "Lidé byli vždy překvapeni, když slyšeli, že spolu pracujeme dvacet čtyři hodin denně sedm dní v týdnu," říká Jamillah Lamb, ačkoli sama věří tomu, že všechny páru spolu pracují, ať už ve stejné kanceláři, nebo ne. Zvládnutí domácnosti a dětí, nehledě na partnerství samotné, je pro ni totiž práce.

Jak si tento šťastný manželský pár udržuje harmonii na jevišti, za ním i doma? Především se řídí mottem "Milujte jako děti, jednejte jako dospělí". Znamená to spojit radost z objevování, spontánnosti a společné hry s ochotou převzít zodpovědnost za vlastní činy. "Neříkejte – Nikdy nikam nechodíme," radí Jamillah. "Vezměte raději zodpovědnost za chození někam!".

Jamillah tvrdí, že mnoho párů vnímá společnou práci jako zdvojenou šanci k vypuknutí konfliktu ve vztahu, a to ostatně může být pravda. Také ale říká, že "dvakrát větší šance je i pro růst". Inspirováni společnou prací a životem proto manželé a obchodní partneři zároveň napsali knihu "Dokonalá kombinace: Sedm klíčových přísad ke šťastnému žití i milování" (Perfect Combination: Seven Key Ingredients to Happily Living & Loving Together).

Z té vybíráme několik užitečných tipů, jak zvládnout společný život i práci:

Vzdejte se touhy po kontrole. Pokud jeden dělá něco lépe než druhý, využijte jeho silné stránky. Nedělejte si hlavu s genderovými rolemi. Jestliže váš manžel miluje vaření, dejte mu prostor. Není důvod, abyste neposekala trávník, když se vám lépe pracuje venku.

Oceňte jeden druhého a nezapomeňte si to ukázat.

Všímejte si. Pokud si všimnete, že je pro vašeho partnera něco obtížné, nenuťte ho to dělat. Všimněte si, co rád/a dělá a co ho/ji motivuje. "Věnujte si navzájem stejnou pozornost, jakou jste si věnovali ještě ve fázi námluv," radí David.

Neberte si práci domů. "Jedna z věcí, kterou jsme se museli naučit, bylo netahat do našeho vztahu zlost nebo frustraci, kterou jsme cítili vůči našim podřízeným," říká David.

Nejprve chvalte. I v případě, že svého partnera musíte zkritizovat, sledujte, jak to děláte. Nejprve vyzvedněte něco, co dělá správně.

Naučte se nesouhlasit bez toho, aniž byste přitom byli protivní.

Nechte si čas pro sebe. Pěstujte vztahy a koníčky i mimo vaše partnerství. Podporujte svou identitu coby individuality.

Nezabývejte se maličkostmi. Udělejte krok zpět a připomeňte si větší vizi jak vašeho manželství, tak vašeho byznysu.

přidáno 13. ledna 2014 do kategorie Vztahy

ČTETE: Jak spolu žít i pracovat, a nezbláznit se · 13. ledna 2014 · Vztahy
·
Další články