Kontakt O nás

Hledáte novou práci? Zkontrolujte si svůj virtuální profil

Tancujete na svatbě kamaráda s pivem v ruce a do fotoaparátu děláte vtipné grimasy? Žádný problém! Pokud se ovšem foto neobjeví i na sociálních sítích, kde si je prohlédne váš potenciální zaměstnavatel.

Ten z vás totiž nabyde jediný dojem – že jste lehkomyslní. "První dojem neděláte při podání ruky, ale na Google vyhledávači," říká Dan Schawbel, autor knihy Me 2.0. Jeho slova koneckonců potvrzuje i nedávná studie, kterou zveřejnil americký server CNN.

Celých 70 procent obchodních manažerů uvádí, že se rozhodli nepřijmout kandidáta o práci na základě toho, co o něm zjistili na internetu. Už proto se vám vyplatí udržovat vaši virtuální přítomnost v určitých mezích. Nabízíme několik tipů jak na to.

Vyčistěte své stránky
Nejvíce informací se o vás lidé dozvědí na sociálních médiích, jako je Facebook a Twitter. Informace o zázemí kandidátů loví na vyhledávačích 78 procent náborářů a 63 procent z nich zkoumá také sociální sítě. Nastavte si proto na těchto stránkách co nejpřísnější režim soukromí.

"Odstraňte také stížnosti na vaši práci nebo vašeho šéfa, jakékoli důvěrné pracovní informace a vaše fotky, které by na někoho mohly působit jako nevhodné," říká Lindsey Pollak, mluvčí společnosti LinkedIn. To samé udělejte i se všemi webovými stránkami na sdílení fotek, které používáte.

Pokud se pro vás nelichotivá fotka objeví na stránce jiného přítele, požádejte ho, aby ji odstranil.

Udržujte si dobrou (online) pověst
"Pokud o vás na Google neexistuje žádná zmínka, potenciální zaměstnavatelé mohou mít pochybnosti, zda vůbec držíte krok s nejnovějšími trendy nebo máte kvalifikaci pro práci, která vyžaduje minimální PC dovednosti," říká Dorie Clark, bloggerka magazínu Harvard Business Review.

Pokud například hledáte práci na pozici návrháře interiéru, založte si blog o oblíbených dekoracích. Zaměstnavatele vaše iniciativa zcela jistě zaujme, dodává Pollak.

Pracovní novinky nezveřejňujte
Dostali jste pracovní nabídku? Skvělé. Na Facebooku však tuto zprávu neohlašujte, dokud se s vaším budoucím zaměstnavatelem zcela nedomluvíte, radí Pollak. Podle odborníků na sociální média není výjimečné, že zaměstnavatelé vyhodili nováčky, kteří pracovní novinky zveřejnili bez předchozího svolení nového šéfa. Se svým štěstím se proto ostatním svěřujte pouze při osobním kontaktu.

přidáno 20. února 2014 do kategorie Vztahy

ČTETE: Hledáte novou práci? Zkontrolujte si svůj virtuální profil · 20. února 2014 · Vztahy
·
Další články