Kontakt O nás

Dva průvodci životem

Podle jedné prastaré indiánské tradice nás celý život provázejí dva nerozluční průvodci. Jeden kráčí vlevo za námi a druhý vpravo, rovněž za námi.

 

Průvodce vlevo se jmenuje SMRT a nese nám moudrost, která spočívá tom, že nikdy nevíme, kdy si pro nás tenhle kmotr s kosou přijde... Cokoliv děláme, může být poslední, co na této planetě učiníme; jakýsi podpis pod naším celým životem... Pokud člověk na tohoto průvodce myslí pokaždé, když se do něčeho pouští, pak dělá jen správné věci. A neplodí hlouposti, kterých by později litoval.

Průvodce po pravici se jmenuje ŽIVOT a nese nám sílu, díky níž můžeme v kterémkoli okamžiku života udělat ještě jeden další krok. Možná dopředu, možná do strany, možná jen zpět - máme v sobě zkrátka sílu nezůstat stát... Na základě své praxe horského průvodce mám ověřeno, že i k smrti unavený člověk je schopen vždy v konkrétním okamžiku udělat ještě jeden další krok. Radím mu: Zapomeň, kolik jsme ušli, zapomeň, kolik ještě máme ujít, a soustřeď se na krok, který děláš právě teď.

 

přidáno 21. července 2014 do kategorie Vztahy

ČTETE: Dva průvodci životem · 21. července 2014 · Vztahy
·
Další články