Kontakt O nás

Buďte šťastní!

Australan Andrew Matthews je propagátorem pozitivního myšlení. Už tituly bestsellerů, které si sám vtipně ilustruje, to dokazují. Buď šťastný, Následuj své srdce nebo Buďte šťastní i v těžkých dobách, to všechno jsou knížky s nesmírným nábojem optimismu. V době předvánoční si připomeňme na jaká přesvědčení bychom podle Matthewa měli zapomenout.

Jeho návod je celkem jednoduchý. Prostě bychom měli zapomenout na hesla, jimiž se řídíme, ale ze kterých jsme nešťastní. „Jestli vám vaše přesvědčení v ničem nepomáhají, zbavte se jich,“ říká Matthews. Podle něj to neznamená, že by nutně byla špatná – pouze vám zopůsobují nepříjemnosti nebo dokonce bolest.

Nejdřív byste se měli zaměřit na přesvědčení, která začínají slovy „ měli by“.

Lidé by měli oplácet laskavosti
Lidé by mě měli chválit
Lidé by mě měli mít rádi
Lidé by měli být ohleduplnější
Lidé by měli být vděční

I když se vám na první pohled zdá, že jsou to velmi rozumná přesvědčení, ve skutečnosti moc nefungují. Někdy lidé neoplácejí laskavosti, často si nevšímají vašich zásluh v práci. Když tohle všechno nemáte, přesto nepřicházíte o respekt ani o uznání. Jestliže lidé kolem vás nenaplní vaše očekávání, přesto můžete být šťastní.

„Věci jsou takové, jaké jsou. Budete-li realitu kritizovat, realita nad vámi vyhraje,“ říká autor populárních knih, které se prodávají po celém světě.

Otce nevyměníte

Matthews svou teorii dokazuje na jednoduchém příkladu. „ Když budete přesvědčeni, že otcové by měli své děti chválit a zahrnovat dárky, kdykoliv to váš otec neudělá, budete smutní. Chtěli byste vyměnit otce? Jednodušší je změnit své přesvědčení.“

Ostatně lidé, kteří neočekávají, že budou zahrnováni uznáním a dárky, jsou mnohem spokojenější a netrápí se tím, co by mohlo být.

přidáno 1. dubna 2014 do kategorie Vztahy

ČTETE: Buďte šťastní! · 1. dubna 2014 · Vztahy
·
Další články