Kontakt O nás

Brian Tracy: Jak se stát týmovým hráčem a vydělat více peněz

Schopnost vydělat více peněz přímo závisí na vaší schopnosti fungovat jako týmový hráč. “Chcete-li získat to, co si skutečně zasloužíte, musíte se stát odborníkem na budování zdravých vztahů s ostatními,” říká světoznámý motivační speaker Brian Tracy, jenž nabízí sedm klíčových zásad pro udržení kvalitních vztahů s ostatními.

Zásada 1: Základem pro vybudování zdravého vztahu je důvěra. Abyste vybudovali důvěru, musíte vždycky držet slovo. Buďte konzistentní a spolehliví ve všem, co říkáte a děláte. Stanete se typem týmového hráče, který je v každé situaci naprosto spolehlivý. Nikdy neuděláte či neřeknete něco, co by mohlo otřást těmito základy důvěry, na nichž je postaven zdravý vztah.

Zásada 2: Druhou zásadou pro vybudování zdravého vztahu je respekt. Pokud vyjádříte respekt vůči jedinečnosti druhé osoby, bude se cítit cenná a důležitá. Tím, že prokážete tento typ respektu, podpoříte kvalitu vašich vztahů a sám se stanete respektovaným týmovým hráčem.

Zásada 3: Třetí zásadou úspěchu ve vztazích je komunikace. Kritickým faktorem při správné komunikaci s druhou osobou je čas. Cena zdravého vztahu se může pro vás oba zvýšit v závislosti na množství času, který do komunikace investujete. Abyste otevřeli kanály komunikace, zaměřujte se na důležitá témata vašeho vztahu. Budete-li svému partnerovi naslouchat klidně, tiše a s naprostou pozorností, vyjádříte mu respekt a zároveň prohloubíte úroveň důvěry mezi vámi.

Zásada 4: Čtvrtou zásadou pro vytvoření zdravého vztahu je zdvořilost. Pokud lidem kolem sebe běžně říkáte prosím a děkuji, budou se cítit lépe, sami o sobě i v tom, co dělají. Zvednete tím jejich sebedůvěru. Často to bohužel bývá tak, že nejméně zdvořilí jsme k lidem, kteří se starají nejvíce. Emmet Fox jednou napsal: “Pokud už musíte být hrubí, buďte hrubí k cizím. Ale ke své rodině se chovejte jako ve společnosti.”.

Zásada 5: Péče. Největší dar, který můžete dát ostatním, je dar bezpodmínečné lásky a přijetí. Nejvlídnější věcí, kterou můžete udělat jako týmový hráč, je zdržet se kritiky, odsuzování nebo stěžování si na lidi nebo věci, které se jich týkají. Přemýšlejte o sobě jako o staviteli, nikoli ničiteli. Všímejte si u ostatních, co dělají dobře. Abyste se stal respektovaným týmovým hráčem, musíte vždy hledat způsoby, díky nimž se lidé budou cítit cennější, respektovanější a milovanější.

Zásada 6: Šestou zásadou úspěchu při jednání s lidmi je kombinace chvály a ocenění za všechno, co pro vás dělají ostatní, ať jde o malé či velké věci. Pokud poděkujete druhé osobě za něco, co pro vás udělala, bude se cítit lépe a zároveň bude chtít udělat ještě víc. Chvalte jako týmový hráč lidi za to, co dosáhli. Tím se zvýší jejich sebedůvěra a pocit cennosti a důležitosti. A protože tu funguje efekt bumerangu, zvýší se nakonec také vaše sebedůvěra. Úplně stejně, jako byste sami byli chváleni.

Zásada 7: Sedmá zásada úspěchu při vybudování zdravého vztahu je vstřícnost. Za neustálou ochotu se zapojit a udělat i malou věc, abyste zmírnili zátěž svému týmu, vás budou lidi uznávat a respektovat. Tato ochota sdílet, přispět a navzájem si pomoci je důležitým aspektem trvalých vtahů. A jako týmovému hráči vám rozhodně přinese respekt.

Snad nejdůležitější věcí, kterou v životě můžete udělat, je vybudovat a udržet dlouhodobý a zdravý vztah s lidmi, kteří vás obklopují. Pokud tomuto cíli podřídíte vše ostatní, váš pocit štěští a odměny bude v exponenciálním poměru k úsilí, které jste pro to vydali. A tím se výrazně zvýší i vaše schopnost vydělat peníze.

přidáno 19. ledna 2014 do kategorie Vztahy

ČTETE: Brian Tracy: Jak se stát týmovým hráčem a vydělat více peněz · 19. ledna 2014 · Vztahy
·
Další články