Kontakt O nás

Brian Tracy: Jak se stát miláčkem společnosti?

Kdo by nechtěl být oblíbeným, ať mezi přáteli, v rodinném kruhu nebo na pracovišti… Banální, ale hluboká pravda přitom říká:  „Abych přitahoval druhé, musím se sám cítit jako král.“
Dovolte mi, abych vám nyní vykreslil několik mých postřehů a osvědčených postupů, které vedou ke zvýšení osobního magnetismu.

1. Přej a bude ti přáno
Nezdráhejte se podporovat (slovy a činy) své nejbližší i více, méně nebo dokonce nejméně dobré známé.  Dejte svému okolí pocítit výjimečnost, ono vám to oplatí. Uvidíte.

2. Kouzelné slovo
Pamatujete, jak vás maminka učila čarovné slůvko „díky“? Nezáleží, je-li vám 20, 40 nebo 70, poděkování nikdy nevyjde z módy.

3. Velké ucho i oko
Poměrně nenápadné, ale úžasně účinné je umění naslouchat, zkrátka se všemi vjemy „vpíjet“ do toku řeči, který k vám plyne od vašeho partnera v hovoru.

4. Mlčeti zlato
Jen empaticky naslouchat ale nestačí; důležité je vědět, kdy mlčet, a kdy mluvit (a co říkat). V první fází přenechejte aktivitu svému protějšku, vůbec jej nepřerušujte. „Vpíjejte se“. Načež, než zareagujete, udělejte pomlku – je to psychologické, a navíc si darujte čas k promyšlení reakce.

5. Vhodné otazníky
Dále hojně využívejte otázky typu „můžu se tě zeptat?“, „co máš na mysli?“ Notně účinné je také svými slovy opakovat, co partner řekl; pochopitelně nenásilně a s přidáním vlastních myšlenek.

6. Součást společnosti
Už Aristoteles pravil, že člověk je tvor společenský. Naše životy „konzumujeme“ v kontextu životů druhých. A čím více jsem součástí společnosti, nějaké komunity, tím víc žijeme a říkáme si o šanci být oblíbeni. A vůbec nezáleží, jestli máte naturel baviče společnosti nebo opatrného introverta.

7. Ještě dnes
Právě uvedené body si ještě dnes „otestujte“, nejlépe na někom, koho dobře znáte, ale s kým zároveň příliš neumíte nalézat společnou řeč.

Váš Brian Tracy

 

přidáno 2. června 2014 do kategorie Vztahy

ČTETE: Brian Tracy: Jak se stát miláčkem společnosti? · 2. června 2014 · Vztahy
·
Další články