Kontakt O nás

Blahodárné posílání lásky

Posílání lásky je jednoduché ale velmi silné cvičení, které pomáhá jak cvičícímu tak dalším osobám.

 

Sedněte si, zvolna klidně dýchejteVzpomeňte si na osobu, kterou máte na světě nejraději (manžel/ka, dítě, rodič, ...) a současně se soustřeďte do svého srdce. Držte v mysli obraz milované osoby a současně se soustřeďte do svého srdce. Probuďte v sobě co nejsilněji pocit lásky k této osobě. Vydržte v tomto stavu mysli, dokud se pocit lásky prohlubuje. Když je již ten pocit velký, představte si osobu, které chcete lásku poslat. Snažte se ji vizualizovat v mysli  - při současném soustředění do srdce. Veškerou láskyplnou emoci, kterou se vám podařilo v sobě probudit, soustřeďte na vizualizovanou osobu. Můžete ji v představě například zahalit do světla vaší lásky. V tomto stavu mysli vydržte co nejdéle.

Láska při tomto cvičení pomáhá vám samotným, protože ve svém srdci zažíváte intenzivní paprsek citu, a obdobně i osobě, které jste lásku posílali.

Toto cvičení má schopnost léčit na dálku. Důležité je vizualizovat si osobu jako zdravou. Nikdy si ji nevizualizujte jako nemocnou.

Když  toto cvičení aplikujete dostatečně často, budete svědkem nádherné proměny světa kolem vás.

Malé doporučení: neříkejte raději druhým, zvláště osobě, které lásku posíláte, co děláte. Láska nejlépe pracuje jako bezpodmínečná, nežádá díky a uznání.

 

Velmi detailně je posílání lásky a přijímání utrpení do svého srdce a jeho transformace na lásku rozpracováno v budhistické technice Tonglen (viz česky nebo podrobněji na wikipedii anglicky). Tonglen je včetně detailního praktického návodu vysvětlen v knize Tibetská kniha o životě a smrti od Sogjala Rinpočheho.

přidáno 7. srpna 2014 do kategorie Vztahy

ČTETE: Blahodárné posílání lásky · 7. srpna 2014 · Vztahy
·
Další články