Kontakt O nás

4 léky proti stresu

Stres, napnuté nervy, zvýšený až hysterický hlas. Kdo by neměl zkušenost se stresory – lidmi, kteří dovedou kteroukoli sebemenší krizi nafukovat do dramatických a stresujících rozměrů. Otázkou je, jak se takových nemilých sklonů zbavit. Mohou napomoci následující čtyři postřehy a tipy.

 

1.       Vnitřní nepokoj dostává nejvíce prostoru, když se nudíme. Proto se doporučuje poklidit byt, posekat zahradu, jít nakoupit, zkrátka dělat NĚCO a provětrat mysl.

 

2.       Ještě než vlna stresu nabere rychlost, je možné ji přibrzdit důrazným: „Posune mě to někam dál v životě? Anebo právě teď – upřímně – načínám jen stres pro stres?“

 

3.       Sejde-li se více stresorů pohromadě, jen se podporují a tsunami stresu navršují. Je tedy dobré všechny ty blízké či kolegy, kteří vyvolávají stres, odstavovat na druhou kolej.

 

4.       Stresoři jsou lidé žijící v bolesti. Vnitřní bolesti. Tu sice dovede dočasně přehlušit nový záchvat stresu, ale řešení to není, navíc tím trpí blízcí. Jedinou účinnou cestou je nalezení vnitřního klidu – když nepomůže žádná jiná rada, je tu terapeut.

 

 

 

Připravil David Halatka

 

 

přidáno 21. května 2014 do kategorie Vztahy

ČTETE: 4 léky proti stresu · 21. května 2014 · Vztahy
·
Další články