Kontakt O nás
KNIHA TÝDNE: Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte

KNIHA TÝDNE: Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte

Nová kniha od Ivo Tomana, českého podnikatele, zakladatele mezinárodní společnosti Taxus International a autora řady motivačních knih a nahrávek.

Sebedůvěra, sebevědomí –a jak je zvýšíte u sebe i jiných 

Mnoho lidí žije v domnění, že nejsou dostatečně chytří, hezcí a úspěšní, a proto na úctu či lásku nemají právo. Proto je málokdo se sebou spokojený. To je špatná zpráva. A teď dobrá zpráva: nízké sebevědomí je jen pocit, který máte v hlavě, a ten můžete změnit. Jak?
???

O tom je tato kniha.

Budou-li se stejně snažit dva lidé se stejným talentem, stejnou přípravou, za stejných vnějších podmínek, pak zvítězí ten s větší sebedůvěrou.

To, jak si věříte, má obrovský vliv na váš život. Cítíte-li se silní, skoro nic vás nezastaví. Vidíte příležitosti tam, kde jiní vidí hrozby. Nebojíte se nejistoty. A naopak svět je plný lidí, kteří o sobě pochybují.

Dejte sami sebe na první místo a získejte zdravý egoismus. Tak nejvíce pomůžete sobě i svému okolí.

 

Ukázka z knihy Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte, 
kapitola Špatné strategie na zvýšení sebedůvěry:

Utíkáme do virtuálního světa
Lidé s nízkou sebedůvěrou se často zapojují do internetových diskusí. Mohou kritizovat jiné lidi, zejména ty úspěšné. Tak se mohou internetoví tyrani beztrestně vybíjet na jiných lidech. Vyrovnaní lidé nemají potřebu vulgárně či urážlivě se navážet na internetu do jiných lidí?

Virtuální svět je zajímavý ještě v jedné věci. Zde se můžeme předvádět takoví, jací bychom chtěli být, ale ve skutečném světě se nám to nedaří. Zde se můžeme ukazovat jako nádherní, svalnatí, odvážní, bohatí – je to sebedůvěra on-line

Mnozí lidé mají větší sebevědomí ve virtuálním světě než ve skutečnosti. Rok 2013 byl milníkem, kdy čas strávený v digitálním prostředí překonal ten, kdy lidé sledují televizi. Posledním podobným případem byla 60. léta, kdy televize překonala rádio. Zájem o sociální sítě, blogy a chatování roste, protože tyto formy komunikace představují vyhledávané zdroje sebedůvěry. 

Skutečný svět je nepřehledný, plný změn a nepředvídatelný. V tomto chaosu se těžko buduje sebedůvěra. Potřebujeme k ní prostředí, kterému důvěřujeme. Svět internetové komunikace se zdá být pro mnohé lidi daleko jistější, důvěryhodnější, pohodlnější, rychlejší, … A proto i přitažlivější pro pocity větší sebedůvěry. Navíc je na sociálních sítích mnohem lehčí na sebe upozornit než v reálném životě.

To, jakou důvěru mají lidé ve virtuální svět, dokazuje, že často na internetu zcela bez zábran neváhají zveřejňovat svá nejtajnější přání a intimní detaily svého soukromí.

 

http://www.ivotoman.cz/eshop/detail/sebeduvera-sebevedomi-a-jak-je-zvysite

přidáno 25. února 2016 do kategorie Vzdělávání

ČTETE: KNIHA TÝDNE: Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte · 25. února 2016 · Vzdělávání
·
Další články