Kontakt O nás
Dale  Carnegie si získal přátele na celém světě

Dale Carnegie si získal přátele na celém světě

První kurz osobního rozvoje se představil před více než sto lety, a to díky americkému průkopníkovi Dale Carnegiemu. Bylo to přesně 22. října 1912 v New Yorku.

 

Vlastně šlo o vůbec první kurz vzdělávání pro dospělé, který si kladl za cíl učit takzvané soft-skills, tedy  měkké dovednosti, které nelze počítat do odborné kvalifikace, ale které jsou přesto nedílnou součástí úspěchu v profesním životě. „Spektrum soft-skills sahá od umění empatie  přes komunikativnost či sebekritičnost až po schopnost prosadit se, vést tým anebo schopnost nadchnout ostatní pro společný cíl,“uvádí se dnes v charakteristice těchto kurzů.
 

Zlatý fond v osobním rozvoji

Carnegie, který radil i vůdčím politikům, napsal  celou řadu knih, které jsou dodneška považovány za nejdůležitější na poli osobního rozvoje. Byly přeloženy do 36 světových jazyků a přečetlo je přes 44 miliónů lidí. Pro řadu  lidí a firem jsou biblí. Mezi nejznámější  patří Jak získávat přátele a působit na lidi, Jak se zbavit starostí a začít žít a mnoho jiných, které jsou právem zařazeny do zlatého fondu literatury osobního rozvoje. Během padesátých a šedesátých let minulého století se Carnegieho kurz rozšířil do západní Evropy, Asie a Jižní Ameriky a na počátku devadesátých let dorazil i do Československa zásluhou Čechoameričanky Temi Miller.

 

Nový rozměr života

V současnosti jsou Carnegieho kurzy stále nejvyhledávanější metodou zefektivnění a maximalizace práce v kolektivu. Osobní rozvoj, na který se především orientují, má vliv i v oblasti morálky, jak v osobním životě jednotlivců, tak i ve  firemní kultuře. Zlepšuje se  prostředí businessu. Jednotlivcům pak přináší  nový rozměr do života, dává návod, nebo chcete-li mapu, jak postupovat v dalším rozvoji. Je také zdrojem radosti z nových dovedností a vzájemného sdílení zkušeností. „Někdy mě až dojímá, jak frekventanti našich kurzů budují vztahy v rodině, ve skupině, ve které pracovali, ve firmách a následně ve všech oblastech života,“ říká Vlasta Korbová, akreditovaná trenérka pro Českou republiku. Carnegieho hodnoty, které si i jeho současní pokračovatelé berou za své, napomáhají k ustanovení pozitivního myšlení jako zdroje energie. Jsou neměnné a nadčasové.

Carnegie dnes

V roce stého výročí přináší společnost DCT (Dale Carnegie Training) nové téma pro rozvoj a zvýšení profitability firem. Je to právě neustále se rozšiřující spektrum témat, které napovídá, že se i do budoucna máme nač těšit. V celosvětovém průzkumu, týkajícím se spokojenosti zákazníků, prováděném organizací Motorola University, byly kurzy Dale Carnegie® hodnoceny jako nejúčinnější. Kurzy Dale Carnegie® absolvovalo již více než 7 milionu lidí a jsou stálou součástí tréninkových plánů nejúspěšnějších společností. Mezi nejznámější propagátory patří Bill Gates a Lee Iacocca. Titul Jak získávat přátele a působit na lidi vyhlásil americký časopis Business Life ve své anketě za nejlepší manažerskou knihu 20. století.                                                           

 

Citace:

Nestačí jen konstatovat pravdu. Pravda musí být živá, zajímavá a dramatická. Musíte použít showmenství, smysl pro dramatický efekt. Dělají to filmy, dělá to rádio a vy, pokud chcete upoutat pozornost, to musíte dělat taky

 

Dělejte to, z čeho máte strach. A dělejte to opakovaně. To je nejrychlejší a nejjistějších způsob, jak strach porazit

 

 

přidáno 24. listopadu 2016 do kategorie Vzdělávání

ČTETE: Dale Carnegie si získal přátele na celém světě · 24. listopadu 2016 · Vzdělávání
·
Další články