Kontakt O nás

A zase ta Evropská unie!

Štědrá ruka Evropské unie je někdy na škodu věci. O tom se přesvědčují i mnozí majitelé firem, kteří podle svých vlastních slov „vyhazují peníze za vzdělávání zaměstnanců“.

Vzdělávání zaměstnanců je vcelku záslužná činnost, funguje u nás i ve světě už řadu let. Odborníci ale stále častěji poukazují na to, že mnohé kurzy a školení jsou pro firmy naprosto neužitečné.

Školení jako čerpání peněz

„Za tento nelichotivý trend mohou i neadekvátně čerpané dotace z Evropské Unie a nadbytek pochybných společností, které se vydávají za renomovaná školicí centra. Z EU stále přicházejí nové a nové impulsy ke zvyšování konkurenceschopnosti skrze vzdělávání pracovníků ve firmách. Podniky se ale často snaží především vyčerpat co nejvíce peněz, aniž by je zajímala kvalita služeb a výsledky,“ tvrdí člověk z praxe – jednatel firmy J.I.P. Jiří Jemelka.

Vzdělávání pracovníků je většinou neefektivní a majitelé firem se této shora nařízené aktivitě začínají bránit. Problém je ovšem to, že mnoho z těcho firem je právě podporováno penězi z Evropské unie.

Ukaž, nech si ukázat

Jednou z nejdůležitějších věcí je podle Jiřího Jemelky opakování. „Staré známé manažerské pravidlo navíc říká: vysvětli, nech si vysvětlit, ukaž, nech si ukázat. Mám zkušenost, že řada dnešních lektorů není schopna prakticky ukázat to, co teoreticky vyučuje. Navíc téměř nikdo si už nedá práci účastníky kurzu přezkoušet, zda vše pochopili,“ vysvětluje Jiří Jemelka. A jeho recept na úspěšné vzdělávání? Především najít kvalitní firmy se zkušenými školiteli, kteří se právě budou řídit oním manažerským heslem. A pak za ideální považuje 3-4 hodiny pravidelného vzdělávání měsíčně.

přidáno 3. dubna 2014 do kategorie Vzdělávání

ČTETE: A zase ta Evropská unie! · 3. dubna 2014 · Vzdělávání
·
Další články