Kontakt O nás
Mark Dzirasa: Já a prezident?

Mark Dzirasa: Já a prezident?

Co bych lidem nabídl, když bych byl prezidentem? Nemám to sice v úmyslu, necítím se k tomu být povolán. Kdybych se ale rozhodl stát prezidentem, tak bych se prezidentem určitě stal. (Je jedno, jestli jde o jednu pozici rezervovanou pro jednoho z 10 milionů, nebo mluvíme o postu, kterého můžeš dosáhnout v každém okresním městě - jako úspěšný podnikatel.)

A všechno je možné pro toho, kdo věří, tak jak se píše v Bibli. Kdybych se rozhodl být prezidentem, tak bych lidem nabídl civilnost, s ohledem a respektem k úřadu. Zohlednil bych všechny struktury, které vyžadují vážnost funkce a určité respektování společenských konvencí. Sice bych nezačal chodit v džínách a tričku, ale v globálu bych chtěl přinášet civilnost.

 

Možná bych se snažil mluvit obecnou češtinou místo spisovnou, možná bych se rozhodl mluvit s lidmi o skutečném světě, ve kterém žijeme... Ostatně, vždycky jsem byl zmatený z toho, jak exponované veřejné osobnosti komentují současnost. Měl jsem vždycky pocit, že se mnou mluví o světě, ve kterém nežijeme. Popisují svět, který neprožíváme. Oni mi popisují realitu, která neexistuje, dělají ze mě vola!

 

Stejně s námi mluvili učitelé hovořící o abstraktním neexistujícím světě, kde se zaklínají pravidly, které sami nedodržují. Je to vidět na každém kroku, jak rodiče učí děti něco, na co sami kašlou... V extrémním případě figuruje otec s cigárem v koutku úst, který říká dětem, že nemají kouřit. Je to velká lež, ve které se všechno vznáší, a když bych byl třeba učitel, nebo prezident, tak bych chtěl přinést pravdivost, mluvit o věcech jak jsou.

 

přidáno 14. července 2014 do kategorie Rozvoj

ČTETE: Mark Dzirasa: Já a prezident? · 14. července 2014 · Rozvoj
·
Další články