Kontakt O nás
Marie Michaličková: Každá žena v sobě může objevit sebevědomí

Marie Michaličková: Každá žena v sobě může objevit sebevědomí

Během práce se ženami zjistila, že mnohým z nich chybí zdravé sebevědomí. To se projevuje různě. U někoho tím, že je zakřiknutý, u dalších nerozhodností, arogancí, anebo snižováním druhých. Málo sebevědomá žena, říká koučka Marie Michaličková, si navíc do života přitahuje partnera, který je jejím obrazem - tedy málo sebevědomého muže.

Čísla mluví jasně.  Ženské platy jsou v průměru o 26 % nižší oproti mužským.  Z vlastní zkušenosti přitom vím, že zdravě sebevědomá žena nemá problém říct si o adekvátní peníze. Ona totiž ví, že má co nabídnout. Ví, že její přidaná hodnota je vysoká. Každá žena může rozkvést sebevědomým šarmem. Mě osobně před lety velmi ovlivňoval člověk, který trpěl mizivým sebevědomím.  Měla jsme pak kvůli tomu problematické vztahy s lidmi v mém okolí, i ve vztazích s muži.  Až když jsem v sobě objevila sebevědomí, můj život začal dostávat nový, šťastný směr. To, co jsem dokázala já, nyní učím i ostatní ženy.

Vazba mezi duší a tělem

Ženy si často pod vlivem reklamy myslí, že aby měly zdravé sebevědomí, tak musí dokonale vypadat a mít dokonalou postavu. Opravdové sebevědomí ale začíná v naší hlavě. Při práci s mými klientkami používám techniky sebehypnózy a NLP (neurolingvistické programování). V koučingu učím klienty, jak používat svoje tělo k tomu, aby se cítili sebevědomě. 

To, jak se vnímáme a jak přemýšlíme, je totiž pevně propojeno s fyziologií našeho těla. Když změníme naše myšlenky a pocity, změní se i fyziologie. A naopak. Vyzkoušejte si to sami: Posaďte se na židli. Dejte ramena co nejvíce dolů, skloňte hlavu a podívejte se dolů, dýchejte povrchně a pozorujte, jak se cítíte. Pokuste se naladit na šťastnou a optimistickou vlnu. Nejde vám to? Je to pro vás obtížné? Pak vám doporučuji tato dvě jednoduchá cvičení pracující se sebevědomím těla:

Sebevědomý postoj

Základem jsou Vaše narovnaná záda. Hlavu držíte mírně vzhůru, máte tendenci se dívat spíše nahoru. Ramena držíte nahoře a dýcháte zhluboka.

Sebevědomá chůze

Chůze vyzařuje velkou energii. Sebevědomí lidé chodívají rychle, i proto, že toho chtějí hodně stihnout. Přidejte tedy do kroku.

Brzy si povšimnete, o kolik se cítíte lépe. Je možné, že pokud sebevědomý postoj a sebevědomá chůze dosud nebyly přirozenou součástí vašeho života,

tak bude nějakou dobu trvat, než se tento sebevědomý návyk stane

trvalou součástí programů ve vašem podvědomí. Aby se tak stalo, je potřeba, abyste tento úkol vykonávali minimálně po dobu 21 dnů, bez přerušení. Šikovné je nastavit si na svém mobilu každou druhou hodinu (přes den) upomínku: Sebevědomý postoj.

Měníme své podvědomí

Při mé práci s klienty jsem zjistila, že zdravě sebevědomí lidé se nebojí vystupovat ze své zóny komfortu, a že ani případné obavy je nezastaví na cestě za jejich cíli. Sebevědomí lidé jednají i navzdory strachu. Jsem přesvědčena o tom, že mít zdravé sebevědomí je v podstatě zvyk, který si může každý doslova vybudovat. Mně osobně nejvíce posílilo sebevědomí, když jsem dosáhla cílů, o kterých mnozí tvrdili, že jich nikdy nedosáhnu. A podařilo se mi to právě díky vystupování ze své zóny komfortu. To doporučuji také vám. Ze začátku by měly být tyto postupné kroky k úspěchu co nejskromnější – bez zapojení síly vůle. Všechno přijde přirozenou cestou, samo od sebe. Časem si vytvoříte pozitivní zvyk, který bude součástí vašeho podvědomí. To následně převezme celý proces změny. Stáváte se skutečně sebevědomou ženou.

 

přidáno 28. května 2014 do kategorie Rozvoj

ČTETE: Marie Michaličková: Každá žena v sobě může objevit sebevědomí · 28. května 2014 · Rozvoj
·
Další články