Kontakt O nás

Podrobný návod na rozvod pro muže od Kláry Samkové

Právě vychází pozoruhodná knížka advokátky Kláry Samkové s ještě pozoruhodnějším názvem – Zbavte mě toho pitomce, sundejte ze mě tu mrchu. Jak je z názvu patrno, jde o zkušenosti přímo z její praxe. A co konkrétně rozvádějícím se radí?

Klára Samková před časem sama prožila poměrně drsný rozvod, a tak rozhodně ví o čem mluví a trochu se i zdá, že fandí ženám. Pokud jde o rady mužům, kterým věnuje nejednu kapitolu, maličko si s nich dělá legraci. Říká totiž, aby se na svou domácnost dívali jako na byznys a vše jim hned bude jasnější. Takže si před koncem roku mohou připomenout například těchto pět pravidel:

1.Obchody provozujete s partnery, kteří vám vyhovují a jejichž úroveň je ekvivalentní. Do ferrari taky nemontujete pirátské součástky z Číny. Pokud máte doma blondýnu s mírami 90-60-90, musíte tomu nastavit i příslušné parametry, včetně nároku na trvanlivost výrobku.

2.Ženy kupodivu mají úplně stejné potřeby jako muži. Někdy vypadají, že jsou odlišné, ale v zásadě jsou stejné. Potřebují rodinu a potřebují intelektuální seberealizaci. A zase, když si je představíte, jako obchodního partnera. Pokud mu budete podstrkovat pro něj nevýhodné smlouvy, tak spolupráce skončí, nebo na vás udělá podraz za rohem. Proto smlouva s obchodním partnerem musí být vyvážení. Ze stejného důvodu u ženy nelze předpokládat, že ji automaticky baví a naplňuje utírání zadečku miminkům a odrostlejším dětem dělat taxikářku po jejich zájmových kroužcích.

3.Nepřátelské převzetí firmy se sice občas podaří, ale obvykle k jejímu rozkvětu nepomůže a vy si definitivně zničíte pověst. O některých věcech je prostě nutno diskutovat tak dlouho, až dojde k mírumilovné fúzi, případně k oboustranně výhodné akvizici. Jít na to silou se z hlediska dlouhodobého strategického plánu koncernu nevyplatí. V manželství platí totéž.

4.Minoritní akcionáře sice vytěsnit můžete, ale ve vztahu sqeez out nefunguje. I když si budete myslet, že máte kontrolní balík v ruce, vždycky na vás vypadne nějaká zapomenutá zlatá akcie na doručitele – a kupodivu ji bude držet v ruce vaše žena.

5.A dobrá rada na závěr: ačkoliv jsou lidé různí, v zásadě jsou stejní. Uvažte, jestli si výměnou pomůžete skutečně zásadně. Než se odhodláte k rozvodu, dobře si promyslete aktiva a pasiva. Zjistěte, jestli nejsou jiné možnosti nápravy.

Tolik advokátka Klára Samková. Pokud ovšem jste už se rozhodli pro rozvod, najdete právě v její knížce krok za krokem postup, díky němuž z této „ obchodní transformace“ vyjdete nepoškozeni.

přidáno 9. dubna 2014 do kategorie Rodina

ČTETE: Podrobný návod na rozvod pro muže od Kláry Samkové · 9. dubna 2014 · Rodina
·
Další články