Zdroj: http://www.osobnirozvojonline.cz/zivot/pomoc-do-veznic-pokracuje  •  Vydáno: 1.8.2017 22:15  •  Autor: Archiv

Pomoc do věznic pokračuje

Pomoc do věznic pokračujeMnozí z vás již vědí a hojně se podíleli na sbírce knih pro věznice. Naše pomoc ale pokračuje.

Mnozí z vás již vědí a hojně se podíleli na sbírce knih pro věznice. Díky vám jsme nasbírali přes 2 000 knih a zaslali do věznic. Každá kniha byla označená jako dar. Zasílali jsme je do ženských věznic, ale ozvali se nám i mužské věznice, že by měli o knihy zájem. Knihy nám můžete zasílat či přinést průběžně.

V průběhu této spolupráce jsme dostali mnoho dopisů s příběhy, které by se mohli stát komukoliv z nás. Příběhy lidí, kteří udělali chybu, obvykle nevědomky nebo si při svém rozhodování neuměli ani ve snu představit, co se může stát. Přečetli jsme si příběhy chybujících maminek, na které doma čekají manželé a děti. Někdy jen děti, o které se stará babička. Udělaly chybu a teď za ní musí zaplatit. Smířené s trestem se jako mámy mohou jen těžko smířit s tím, že nemůžou hovořit se svými dětmi. Rodina je poznamenaná chybějící maminkou, ale také jejím chybějícím příjmem. Tyto matky mají dovolené 10 minut denně telefonicky hovořit se svými dětmi, zároveň mají problém zaplatit si výdaje na telefon nebo třeba za zubního lékaře. Je to většinou pár set korun, které většina z nás utratí, ani neví jak…

 

Proto jsme založili transparentní bankovní účet, na který můžete poslat částku podle svého uvážení a my ji v plné výši, tedy bez nákladů na administraci, náklady na provoz atd. zašleme potřebným. Číslo účtu je: 2100966864/2010. Na účet se budete moci kdykoliv podívat zde: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2100966864.

Na účtu najdete transakce za poslední rok, včetně všech údajů k jednotlivým platbám. Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje zasílat pomoc na transparentní účet, třeba máte radši anonymitu a chcete věc podpořit, částku můžete zaslat také na běžný účet 2800691830/2010 s označením POMOC.

Děkujeme všem za pomoc, průběžně vás budeme informovat, co se nám společně podařilo. Přejeme vám, aby jste tuto pomoc nikdy nepotřebovali a věřte, někdy stačí přehlédnout červenou na semaforu nebo něco jiného, zdánlivě nepodstatného.