Zdroj: http://www.osobnirozvojonline.cz/rozvoj/naprogramujte-svou-mysl-na-uspech  •  Vydáno: 12.1.2017 14:59  •  Autor: Archiv

Naprogramujte svou mysl na úspěch

Naprogramujte svou mysl na úspěchTo, jak strávíte první hodinu svého dne, má zásadní vliv na váš osobnostní rozvoj a dlouhodobý úspěch. Vaše mysl přijímá informace a podněty od chvíle, co se probudíte až po okamžik kdy usnete.

První hodina vašeho dne je ta nejzásadnější, neboť to, čím zaplníte svou mysl během první hodiny, bude z velké části určovat, jak se budete cítit a chovat po zbytek svého dne.

Devadesát pět procent toho, co děláte a říkáte je určováno vašimi zvyky. Úspěšní lidé mají dobré zvyky, vedoucí ke správným rozhodnutím a pozitivním, proaktivním krokům. Neúspěšní lidé mají zvyky, které způsobují, že činí špatná rozhodnutí vedoucí k neefektivnímu využití  jejich času, financí a dalších zdrojů. 

Dobré zvyky je těžké získat, ale je jednoduché si  udržet. Naopak špatné zvyky lze lehce získat, ale je obtížné se jich zbavit. Možná nejdůležitější faktor úspěchu a zvyk, který si můžete vypěstovat, je využít první hodinu každého dne pozitivně a produktivně, abyste naladili svou mysl na úspěch.

Jak to udělat

Vstaňte z postele „rovnou do tenisek“. Pokud si jako první věc po ránu, půjdete zaběhat, zacvičit, nebo se třeba jen rychle projít, rozproudí vám to energii, nastartuje metabolismus , vyplaví endorfiny a zlepší to vaše mentální nastavení.

První část ranní procházky nebo joggingu věnujte svému dechu. Vyzkoušejte následující dechové cvičení: udělejte čtyři krátké nádechy a poté čtyři krátké výdechy – každý nádech/výdech udělejte v rytmu svého kroku. Jeden cyklus má 8 kroků. Tímto cvičením dobře okysličíte svůj mozek.

Další část ranního cvičení věnujte vděčnosti. V duchu poděkujte za všechno, co v životě máte. Možná jste vděční za střechu nad hlavou, která vám umožňuje se v noci dobře vyspat, možná jste vděčni za zdravé nohy, které vám umožňují chodit, možná cítíte vděčnost za lidi ve vašem okolí, kteří vás milují a podporují. Ať už je to cokoli, ta chvilka vděčnosti, kterou těmto lidem, věcem a situacím věnujete zabezpečí, že se jich v budoucnu bude kolem vás objevovat více a více.

V poslední části joggingu nebo procházky praktikujte inkantace. To jsou afirmace (pozitivní prohlášení v přítomném čase, bez podmiňovacího způsobu), které říkáte nahlas přitom, když se pohybujete. Např. jsem.... (zdravá, šťastná, úspěšná). Mám...., dělám.... atd.  Zásadní rozdíl oproti afirmacím je v tom, že při nich zapojujete svou fyziologii.

 Všechny tyto techniky byly vytvořeny na to, aby vám pomohly uskutečnit změnu ve třech zásadních oblastech: fyziologii, zaměření vaší pozornosti a jazyku, který používáte.

 

Hlídejte si potravu pro tělo i duši

Po dobrém cvičení si zasloužíte dobrou snídani. To co jíte, z velké části ovlivňuje to, jak se v průběhu celého dne cítíte. V případě, že chcete, aby vaše tělo bylo zdravé a silné, je vaším úkolem mu zabezpečit výživnou a pravidelnou stravu. Pokud je to možné, nekonzumujte ve velkém množství bílou mouku, tuky a cukry.

Stejně jako vaše tělo potřebuje omezit nezdravou stravu, tak vaše mysl potřebuje omezit nekonstruktivní myšlenky, aby mohla správně fungovat. Udělejte si mentální půst od negativních myšlenek. Rozhodněte se udržet si ve své mysli pouze pozitivní myšlenky. 

Obklopte se pozitivními lidmi, kteří s vámi budou sdílet své sny a cíle a nikoli své problémy. Staňte se člověkem zaměřeným na řešení. Pokud přijde problém, věnujte maximálně 20 % času jeho specifikaci a 80 % jeho řešení.

Udržte si svou pozornost zaměřenou na cíl. Podívejte se na svůj vision board a dovolte své mysli se zklidnit, aby vám mohla přijít inspirace. Zklidnění mysli můžete dosáhnout například tím, že do své každodenní praxe zavedete meditaci nebo pobyt v přírodě. Tomu jak si vytvořit vision board se budeme věnovat v další sekci.

Ještě před tím, než zapnete televizi, nebo si pustíte rádio, věnujte 20–30 min. čtení motivační nebo vzdělávací literatury. Ujistěte se, že první informace, které ten den dáváte do své mysli jsou pozitivní a jsou v souladu se životem, který chcete žít.

Poté, co si přečtete něco inspirujícího, napište na papír 10 cílů, které chcete v životě dosáhnout. Své cíle formulujte vždy kladně, bez podmiňovacího způsobu a v přítomném čase. Jako by se již staly skutečností. Např. jsem zdravá, vážím xx kilo, mám milujícího partnera, mám práci která mě baví a naplňuje atd. Toto cvičení dělejte každý den. Je to velmi účinná metoda programování mysli.

 

Denní plán pomůže