Kontakt O nás

Brian Tracy: 3 předpoklady úspěšného lídra

Někdo se jako přirozený lídr narodí, ale drtivá většina z nás se k umění efektivního leadershipu musí vypracovat. Sesumíroval jsem pro vás tři pilíře, kterých by se měl držet každý úspěšný šéf.

1. Pracujte s energií

Bedlivě si všímejte, rozpoznávejte a držte se svých silných stránek. Že to je samozřejmé, až banální? No dobrá, ale považte sami, jaká spousta lidí ztrácí energii tam, kde nebudou lepší než průměrní a naopak své silné  stránky berou jako samozřejmost, která nepotřebuje vylepšovat... Kdepak. Prozíravé je stavět na několika málo silných stánkách (ať je to organizační talent, komunikativnost, smysl pro týmovost atd.). Uvidíte, následná odezva kolegů v týmu dodá sebevědomí, které jaksi samo „vytáhne“ i ty slabší stránky vašeho já.

2. Buďte příkladem

Kompetentní, lidský a pracovitý šéf má z poloviny vyhráno. Podřízení, kteří dobře vnímají nasazení svého nadřízeného, jsou nesrovnatelně efektivnější. Takovému bossovi se chtějí (třeba jen podvědomě) vyrovnat, kopírovat jeho přístup… Dobrý lídr také ovládá umění kritiky. Ta musí být k věci, nezabarvená emocemi a především pádná.

3. Vyhněte se výkyvům

Můžete být sebekompetentnější, ale jakmile si nehlídáte své nálady, když se váš přístup k práci pohybuje jak po sinusoidě, je to špatné. Nepodléhat afektům je neskutečně těžké. Ale vyplatí se. Protože šéf, který je předvídatelný a má perfektní vnitřní integritu, přenáší svůj klid na celé pracovní prostředí.

 

Připravil David Halatka

 

přidáno 11. června 2014 do kategorie Podnikání

ČTETE: Brian Tracy: 3 předpoklady úspěšného lídra · 11. června 2014 · Podnikání
·
Další články