Kontakt O nás

Naučte se sebekontrole a zbavte se dluhů, radí milionářka

Nedostává se vám peněz, jste zadlužení a týden před výplatou pravidelně čerpáte z kontokorentu? Milionářka Dani Johnson vidí příčinu v nedostatku sebekontroly. “V jistém období života jsem byla na dně a dnes jsem na vrcholu. Jestli jsem to dokázala já, vy můžete taky.”

Autorka knihy First Steps to Wealth (První kroky k bohatství), která účinkovala v pořadu americké TV stanice ABC Tajný milionář, nijak lehký život neměla.

Vyrůstala na sociálních dávkách, v nefunkční rodině, kde zneužívání a drogy byly na denním pořádku. V 17 letech otěhotněla a o čtyři roky později se ocitla bez přístřeší. Dani Johnson ale tenhle osud nepřijala. Rozhodla se z těžké situace dostat - začala pracovat na svém byznys plánu, šetřila jako blázen a ze zásady se nezadlužovala.

Ve svých 23 vydělala svůj první milion a totéž podle ní může potkat kohokoli z vás. Důležité je pracovat na sebekontrole, jež vám pomůže k bohatství nebo vás přinejmenším zbaví dluhů, které s sebou léta táhnete. “Jestliže utratíte vše, co vyděláte, pak máte mentalitu chudoby,” říká Johnson, podle níž výši konta významně ovlivňují i malá, leč pravidelná vydání.

Jak získat opět kontrolu nad svými financemi? Řešení je podle Johnson jednoduché. “Sledujte, kam jdou vaše peníze. Procházejte pravidelně své bankovní výpisy a označte všechny výběru z bankomatu, útraty za restaurace a další položky, které nejsou nezbytně nutné,” vysvětluje. Tímto způsobem lze ušetřit desetitisíce, které byste jinak utratili za věci přinášející dočasné uspokojení.

Tipy Dani Johnson, jak vybudovat bohatství

♦ Přestaňte utrácet vše, co vyděláte.

♦ Velké luxusní věci (nádhernou vilu a drahé auto) si kupte až poté, co zbohatnete. Jejich koupě na dluh vám bohatství nepřinese, spíše naopak.

♦ Vyhýbejte se ranní kávě ve Starbucks, nákupům zbytečného oblečení nebo pravidelným návštěvám restaurací.

♦ Přestaňte nakupovat impulzivně. Peníze vydávejte jen za věci, které skutečně potřebujete. Část vydělaných peněz ukládejte na spořící účet.

♦ Své dluhy splácejte každý měsíc z části svého spořícího účtu.

♦ Abyste neztratili motivaci, dejte si na stranu peníze na rodinnou dovolenou nebo velmi občasnou zábavu večerního města.

♦ Sledujte, kam jde každý halíř, jenž vyděláte. Kreditní karty používejte střídmě a s rozmyslem. Pokud nemáte přehled o tom, kam putuje vaše výplata, nikdy se bohatými nestanete.

 

přidáno Včera v 18:49 do kategorie Peníze

ČTETE: Naučte se sebekontrole a zbavte se dluhů, radí milionářka · Včera v 18:49 · Peníze
·
Další články