Kontakt O nás

Jak se plní naše vize a cíle, aneb o čase a investování

Dnes bych vás chtěla inspirovat k zamyšlení nad otázkou investování a času. Nemyslím tím investování peněz. I když peníze jsou ve hře taky.

 

Kdy dostaneme výplatu

Možná by bylo na úvod dobré pozastavit se nad otázkou – kdy dostaneme výplatu za naši práci (zaměstnanci asi vždy za minulý měsíc, no a podnikatelé, jak si nastaví splatnost faktury a v realitě - kdy mu kdo zaplatí). Tady jsme všichni přijali, že když budeme něco dělat dnes, tak investovanou energii za práci dostaneme zúročenou až za měsíc.

Jinak je to ale s vytvářením naší reality ve které žijme, v plnění si našich vizí, cílů a předsevzetí. Něco chceme, chvíli se snažíme to mít, a teď nemyslím věci, které se dají koupit. Jsou to oblasti jako lepší vztahy, vyšší sebevědomí, lepší postava, úspěchy v práci nebo ve sportu, přestat s kouřením, pitím kávy apod… Takže si dáme cíl, a jdeme. Většinou tak po týdnu někdy po dvou nastává fáze pochybností. „Tak já se tak snažím, úplně jsem se změnil/a, stojí mně to spousty energie a ono nic“ … a začneme do té naší vize vnášet pochybnosti.

 

Víra a pochybnosti jsou dvě protikladné síly

I pro mě byla novinka, že jsou dvě síly, které urychlují nebo zpomalují to, jak se naše touhy sny a přání uskutečňují: Že víra výsledek urychluje a pochybnosti zase zpomalují.

 

Dejte své vizi čas

Když se tedy vrátím na začátek, tak je velmi užitečné naučit se vnímat čas jinak, než jsme si v naší hektické době zvykli. Jde o to, že když vykonáme nějakou práci, která nás může přiblížit našemu cíli, není možné, abychom tam nedošli. Jediná věc je, že ten cíl nevidíme a nevíme, kde se nachází v čase.

 

Když budeme měřit průběžně...

A tak je dobré naučit se s časem pracovat a měřit si, kde jsem s mou vizí. Přičemž začátek je nulový stav, načež si jednou za čas (třeba jednou za měsíc) na stupnici od 0 do 10, kde 10 je cílový stav, změřit, kde se nacházíme. Není možné, když každý den uděláme jeden krok, abychom byli po měsíci na stejném místě. A toto měření, je vlastně naše měsíční výplata. Naše odměna za investici po celý měsíc.

A pak, pokud vidíme posun, víra zesiluje a pochybnosti zeslabují. Zesiluje síla, která vizi přitahuje, tedy víra. A utlumuje se síla brzdící (tedy pochybnosti).

 

Pozor na vlivy prostředí

Ještě jedno upozornění na závěr. Je také důležité mít se na pozoru, které vlivy z prostředí posilují vaši víru (zejména lidé, kteří vás například podporují) a prostředí, které naopak vyvolávají pochybnosti (to je většina médií, zprávy, noviny a lidé, kteří vám říkají, jak to nemůže fungovat a vyjmenují vám tisíc důvodů).

 

SHRNUTÍ

1. Napište si, co chcete, kam se chcete v různých oblastech života posunout (můžete k tomu použít myšlenkovou mapu wlEmoticon smile JAK SE PLNÍ NAŠE VIZE A CÍLE, ANEB O ČASE A INVESTOVÁNÍ)

2. Uvědomte si, že každá investice se zúročí v čase, a že každé semínko potřebuje různý čas k tomu, aby se z něj stala krásná a statná rostlina (včetně okolních podmínek pro její růst)

3. Měření nám pomůže k uvědomění si toho, kde jsme a jak se naše aktivita a časová investice zúročuje v čase

4. Víra je urychlovač, pochybnosti brzda

 

 

přidáno 29. srpna 2014 do kategorie Peníze

ČTETE: Jak se plní naše vize a cíle, aneb o čase a investování · 29. srpna 2014 · Peníze
·
Další články