Kontakt O nás

Jak přemýšlí bohatí?

Kalifornský řečník, spisovatel a motivátor Brian Tracy ve svých knížkách uvažuje o tom, proč někteří lidé odcházejí do důchodu bohatí, ale většina lidí je chudá.Jak přemýšlí bohatí a proč jim jejich sny vycházejí. Nahlédněme do jeho úvah.           

Proč lidé bohatnou? V moderním světě říkáme že "bohatí bohatnou a chudí chudnou." Faktem je, že lidé, kteří hromadí své peníze, mají tendenci hromadit a bohatnout více a více. Zdá se, že lidé kteří naopak peníze nespoří, pak přijdou i o to malé množství peněz, které mají. Proč se to může stát?

Velký úspěch do vašeho života může přinést jediná myšlenka, která vysvětluje vše a zároveň je velmi jednoduchá a pravdivá: "Jste tím, na co většinu svého času myslíte". Řiďte proto své myšlenky. Na cokoli myslíte, pak roste v realitě. Můžete si tak vytvořit celý svět. To o čem budete přemýšlet, i to jaké myšlenky si vyberete, je jen na vás.

Nemyslete na nedostatek

Bohatí a úspěšní lidé naplní svou mysl myšlenkami, slovy, obrazy a představami o bohatství, blahobytu, úspěchu, produktivitě a to vše si udržují v hlavě po většinu času. Tyto myšlenky spouští retikulární aktivní mozkovou kůru, tedy část mozku, která způsobuje větší bystrost a citlivost na věci pro vás důležité. Aktivujte retikulární systém. Například, pokud se rozhodnete investovat do podílových fondů, začnete vidět novinky a informace o podílových fondech po celém světě. Zmínky v novinách a časopisech na vás budou doslova vyskakovat. Všechny tyto informace tu byly vždy, ale nyní máte citlivější vnímání. Nyní jste schopni více soustředit svou pozornost směrem ke svým cílům a rozhodnutím.  Vyhněte se myšlenkám na chudobu. O čem chudí lidé přemýšlejí většinu času? O nedostatku, chudobě nebo o věcech, které si nemohou dovolit. Jsou vždy připraveni myslet a mluvit o tom, jak málo mají peněz, jak je vše drahé a jak by se chtěli mít lépe finančně. To na co většinu času myslí, je tedy nedostatek peněz. Myslete tedy jako bohatí!

Studujte jejich životy

Bohatí lidé od útlého věku přemýšlí o tom, co všechno chtějí , o různých věcech, které mohou získat a také o tom, jak si mohou vydělávat peníze na věci, pokterých touží. To může být pravidlo i pro vás. Pokud se chcete stát úspěšnými, zjistěte v čem selháváte a vyvarujte se toho. Pokud chcete být bohatí, zjistěte o čem přemýšlí chudí a vyhněte se stejnému myšlení. Místo toho zjišťujte, jak myslí bohatí lidé. Pátrejte po tom, co čtou a jak tráví svůj čas. Studujte jejich životy, přečtěte si jejich příběhy a autobiografie a poslouchejte jejich rozhovory i nahrávky. Čím víc zjistíte, o čem finančně úspěšní většinu času přemýšlí, mluví a budete to dělat stejným způsobem, tím rychleji se bude blížit ke stejné odměně.

Nabízím dva způsoby jak převést tyto myšlenky do praxe:
1. Rozhodněte se už dnes, že od této chvíle bude myslet a mluvit jen o finančním úspěchu, který si přejete. Zároveň se soustřeďte, abyste se vyhnuli slovům a myšlenkám o problémech a neúspěchu.
2. Místo toho, abyste říkali: "To si nemůžu dovolit," si položte otázku: "Jak bych si to mohl dovolit?" Když myslíte na něco, co chcete nebo potřebujete a v té chvíli na to nemáte peníze, soustřeďte se jen na otázku: "Jak?" Jak to můžu získat? Co můžu udělat pro to, abych to vlastnil? Jaké jsou moje možnosti? Jak se můžu dostat z místa, kde jsem, na místo kam chci?

Takový myšlenkový postoj vám změní život. 

přidáno 18. dubna 2014 do kategorie Peníze

ČTETE: Jak přemýšlí bohatí? · 18. dubna 2014 · Peníze
·
Další články