Kontakt O nás

Život ve vlnách a co s tím?

Máte pocit, že právě teď před svátky jste na dně? Pak vězte, že nic není beznadějné a možná už za dveřmi číhá vlna štěstí, na níž se ponesete dalších pár let. Stačí si na ni počkat a přizpůsobit se situaci, která právě je.

Je to celkem známý fyzický jev. Moře připlouvá ve vlnách, vlní se zvuk, světlo a známe i vlny v mozku. Proto celkem není divu, že i v našem životě řada věcí přichází ve vlnách. Bohužel někdy jsou ty vlny černé – ztrátu zaměstnání následuje nemoc, po nemoci se dozvíme, že manžel nám byl nevěrný. Stejně tak máme měsíc, kdy nás zaplavují jen dobré zprávy, ovšem už tehdy je třeba počítat s tím, že zas někde číhá ta vlna černá. Například, pokud vám přijdou větší peníze, počítejte s tím, že zanedlouho přijde složenka na stejný obnos. Naopak, pokud je všechno špatně, můžeme se těšit na to, že někde už je připravena vlna, která nás zas vynese nahoru.

Podle známého australského kouče Andrewa Matthewse bychom měli být flexibilní a přizpůsobovat se momentální situaci.

„ Žijeme ve světě, kde se všechno neustále mění, roční období přijde a odejde, stejně jako příliv, inflace roste a klesá, lidé získávají práci a taky  o ni přicházejí. Dalo by se říct, že základní pravidlo vesmíru je změna. Místo toho jsme však naštvaní,“ říká kouč.

Přizpůsobme se!

Podle něj bychom se podobně jako brouci v přírodě měli snažit změnám co nejrychleji přizpůsobit. Dokonce prý by nás ve škole už učitelé biologie na příkladech z přírody měli učit: Buďte přizpůsobiví!

Příklady toho, kdy nepřizůsobiví byli směšní:

V roce 1927 Harry Warner z filmové společnosti Warner Brothers prohlásil: „ Kdo sakra chce slyšet herce mluvit?“

V roce 1943 Thomas Watson, předseda IBM, tvrdil: „ Myslím, že na světovém trhu je místo pro pět počítačů...“

V roce 1977 Ken Olsen, prezident společnosti s digitální technologií konstatoval: „Není důvod, aby měli lidé doma počítače.“

Z toho plyne, že jedinou jistotou pro nás v životě je změna. Všechno na světě je v pohybu a možná, že to zprofanované heslo – V zemi, kde zítra znamená již včera - bylo svým způsobem pravdivé.

Řiďme se se tedy Matthewovým tvrzením: Spokojení lidé nejen že změnu přijmou, ale také ji využijí. Jsou to lidé, kteří říkají: „Proč bych měl chtít, aby příštích pět let bylo pro mě stejných jako těch minulých pět?“

přidáno 6. dubna 2014 do kategorie Lifestyle

ČTETE: Život ve vlnách a co s tím? · 6. dubna 2014 · Lifestyle
·
Další články