Kontakt O nás

Vytvořte si kreativní a motivující kancelář. Pomůže vám feng shui

V práci trávíte pravděpodobně více než polovinu vašeho dne. Proč se tak nepokusit vložit do výzdoby kanceláře stejné úsilí, jako u obývacího pokoje? Máte k tomu důvod. Fádní, nezajímavá pracoviště plná nepotřebných věcí mohou přidusit kreativitu, vysát energii a negativně ovlivnit pracovní výkon.

Laura Beno se specializuje feng shui v kancelářských prostorách a stojí si za tím, že následování organizačních principů této prastaré techniky může příznivě změnit vaše pracovní prostředí, snížit stres a zlepšit produktivitu.

Nabízíme vám pět principů feng shui, které stojí zato zakomponovat do vaší kanceláře.

Zvažte, zda nevymalovat kancelář namodro
"Barva má obrovský dopad na naše emoce," uvádí Benko v magazínu Entrepreneur. Výrazné barvy, jako je červená, mohou vzrušit a vyvolat agresi a úzkost. "Zamyslete se nad tím, proč je tolik fast foodů nabarveno načerveno nebo naoranžovo," vybízí. Vymalování kanceláře v takových barvách ve vás vyvolá touhu ji brzy opustit. Nejlepší kancelářské barvy jsou podle Benko bledě zelená, která podněcuje kreativitu, modrá, která vyvolává pocit klidu, nebo šedá kvůli sofistikovanosti.

Obklopte se pozitivními symboly
"Zaplňte své pracovní prostředí věcmi, které vás dokážou vzpružit, inspirovat nebo motivovat," říká Benko. Zároveň však věnujte pozornost symbolice každého předmětu. Obrázky vašich blízkých mohou být skvělou připomínkou toho, co je ve vašem životě důležité, ale dejsi si pozor, aby foto, které vyberete, bylo skutečně povzbuzující.

Benko přitom vzpomíná na klientku, jejíž rodinné foto se spíš než inspirací stalo překážkou. Ačkoli fotku udělala během dovolené, později vyšlo najevo, že šlo o velmi stresující dobu. "Děti byly hladové a cítily se donuceny k pózování, takže kdykoli se klientka na fotku podívala, podvědomě cítila stres a úzkost tohoto momentu," říká Benko.

Obraťte váš pracovní stůl směrem ke dveřím
Umístěte stůl na takové místo, abyste jasně viděli na vstup do vaší kanceláře. "Lidé často nechtějí sedět zády ke dveřím, protože to podvědomě vytváří pocit zranitelnosti," říká Benko. Kromě toho, že se cítíte lehce vyděšeně, můžete kvůli nemožnosti vidět, kdo vchází, cítit ztrátu kontroly. Nejlepší pozice podle feng shui je vašimi zády ke zdi nebo oknu, které se nacházejí naproti dveřím, ale nikoli v přímé linii.

Využijte rostliny a esenciální oleje
Nenáročné rostliny, jako je bambus nebo filodendron pomáhají čistit vzduch, takže dýcháte snadněji, a do prostoru vnášejí životní sílu. Energii a produktivitu vám pomůže zvýšit i aromaterapie. Benko navrhuje umístit na pracovní stůl láhev citrónového oleje a přičichnout k ní, kdykoli se cítíte bez inspirace. "Citrón pomáhá k větší motivaci a dodává elán a odvahu," říká.

Mějte na očích osobní mantru
Napište svou osobní mantru na desku s věstníky nebo na lístek, který můžete přilepit na váš počítač. Mantra vám bude stále připomínat vaše cíle. Například věta ve stylu "Dnes dokončím projekt, než se pustím do dalšího" vám pomáhá zůstat klidní a soustředění po celý den.

přidáno 24. února 2014 do kategorie Lifestyle

ČTETE: Vytvořte si kreativní a motivující kancelář. Pomůže vám feng shui · 24. února 2014 · Lifestyle
·
Další články