Kontakt O nás

Jak se vymlouváme na ezoteriku

Je to trend současné doby. Mnoho lidí se obrací se svými bolístkami na ezoteriku. Vymlouvají se pak na různé problémy způsobené čímsi mezi nebem a zemí. Co tomu říkají sami ezoterici?

1.      Mám zablokované čakry

To je oblíbené téma. Lidé často také tvrdí: bolí mě čakra.Je to skvělá výmluva, jak odvést pozornost od skutečného problému. Místo, aby ho řešili, shánějí nejrůznější informace a unikají tomu, aby se sami sobě podívali do očí. Čakry totiž nejsou žádné čínské provázky a nepokazí se samy od sebe. Náš energoinformační systém je zcela napojený na naše emoce a myšlenky a ty jej zcela ovlivňují, stejně jako celý náš život. „ Problém nastává, když si takový člověk žádá ode mě soustavně rady a pomoc, jak si ty čakry odblokovat. Pokud se ale nechce podívat do své třinácté komnaty, je celý proces léčení zbytečný“ , popisuje své zkušenosti slovenský ezoterik, který si říká Devalon. Podle něj se čakry dají odblokovat, ale podobně jako jiné techniky a léky – bez vlastního mentálního a emočního přičinění to pacienta nevyléčí. Podle Devalona musejí být čtyři součásti v harmonii – fyzické tělo, mysl, emoce a duše. Na duševní úrovni si můžete vyčistit čakry nad svíčkou, pokud jde o fyzické tělo, stačí prý potřít teatree olejíčkem. Ovšem emocionální a mentální úroveň za nás nikdo nevyřeší.

2.      Mělo to tak být

To je věta, kterou lidé také omlouvají mnohé. Vlastně se vzdávají vlastní zodpovědnosti za své činy. Podle věřících za to může Bůh, který je vedl. Tuto větu často opakují také ti, kteří mají problém přijmout svoje špatné vlastnosti anebo se bojí si přiznat, že je jich víc, než si mysleli. Je to také výborná výmluva na jakýkoliv problém, který před námi vyvstane, aniž bychom se jej nějakým způsobem snažili změnit. Důležité je poučit se z této situace a jít do budoucnosti s tím vědomím, že tyto chyby už nebudeme opakovat.

3.      Stará duše – mladá duše

To jsou oblíbené výrazy věštkyň a jasnovidců. Mají totiž zkušenost s tím, že tato slova zahřejí víc než čaj s rumem. Obzvlášť pokud se první označení týká vás a druhé osoby, s níž máte nějaký konflikt nebo problémy. Nemusíme být psychology, abychom tušili, že každý člověk potřebuje být občas na koni. To pak potěší, když se dozvíte, že jste stará duše, která je něco víc než ta mladá a že máte sklony uvěřit lži. Ale pozor, podle Devalona, i mladé duše mohou velmi často přeskočit staré, když ty nejsou schopné pohnout se dopředu. Sedí na svém piedestalu a nechtějí na sobě pracovat.

4.      Jsem prokletá

Prokletí je fenomén, který bohužel nezůstal ve středověku. Mnozí, a hlavně ženy, věří, že se jim nedaří, protože je někdo proklel. Svalují vinu na sousedku, bývalou kamarádku nebo na ženu svého milence. Zapomínají, že přitahují věci na základě zákona přitažlivosti, podle našich vibrací. Ono se také stále soudí postaru – když žena podlehne ženatému mužovi, je potvora, když ale muž povádí svou ženu, je to čin spíše hodný obdivu. Ezoterici tvrdí, že prokletí existuje a že se dá odstranit, ale člověk, který byl prokletý si musí uvědomit svoje vlastní přešlapy a odstranit je. Neopakovat chyby vlastní, ani ty zděděné po předcích.

5.      Vysílají na mě negativní energii

Také oblíbené výroky žen. Jejich soupeřky v lásce podle nich mohou působit negativní energií a vše, co dělají, jim hatit. Pravda je ta, že bychom se měly naučit odpouštět. Prostě, když neodpustíme, jsme stejné jako ony. Také v tomto bodě působí zákon přitažlivosti. Za svůj život je každý odpovědný sám, protože on rozhoduje, co si bude o dané věci myslet. Co jsem si objednal, to dostanu!

6. Ten amulet nefunguje!

Tady přesouváme svoji zodpovědnost na neživou věc. Amulet je předmět nabitý jistými vibracemi. Když se na ně naladí také jeho majitel, společně dostanou víc. Pokud ale jeho majitel tlačí svou energií proti amuletu – například svými výbuchy zlosti nebo nevyhledáváním situiací, v nichž by amulet mohl pomoci, sám je si tím vinen. Nebo, jak říká Devalon, už jste viděli, aby vám anmulet na peníze, přitáhl helikoptéru s trezorem přímo k vám do obýváku? Všechno je jen pomůcka, podpora. Bez naší snahy a práce, se pochopitelně nic dít nebude.

7.      Za všechno mohou nové energie

Nedaří se mi, tak za to můžou nové energie. To je poměrně moderní a aktuální výmluva. Dost lidí teď má tendenci shazovat svoji zodpovědnost na jakési nové přicházející energie. Jenže si neuvědomují, že je spíš čas na to, aby opustili nefunkční a staré vzorce. Když uděláme vše, co je potřebné a přesto se dál neposuneme, je to pokyn k tomu, abychom odpočívali. Ale pokud jsme plní energie, pracujme!

přidáno 15. dubna 2014 do kategorie Lifestyle

ČTETE: Jak se vymlouváme na ezoteriku · 15. dubna 2014 · Lifestyle
·
Další články