Kontakt O nás
Feng Šuej: Aby nám vztahy fungovaly

Feng Šuej: Aby nám vztahy fungovaly

Prostředí, ve kterém trávíme nejvíce času, přímo ovlivňuje naše psychické rozpoložení, zdraví, partnerské vztahy, pracovní nasazení, kariéru i prosperitu. Převážnou část svých životů se nacházíme buď v zaměstnání, nebo doma. Odtud vysíláme signály do okolního světa, odkud se nám adekvátně vrací. Je proto velmi důležité, abychom se zde cítili dobře a žili v harmonii. Soustřeďte se primárně na ložnici. Ložnice je ve Feng Šuej právem označována za „mistrovskou místnost“. Trávíme v ní třetinu svého života, čtvrt století! Proto nabízíme několik rad, jak správně pečovat o Feng Šuej své ložnice.

Ložnice je místnost determinující partnerské vztahy a manželství. Dělá pro kvalitu našich vztahů a dobré zdraví hodně. Proto se vyplatí o ni patřičně pečovat. Slouží k odpočinku, spánku a milostnému životu. K ničemu dalšímu. Ložnice není knihovna, pracovna, převlékárna ani sklad. Televize, notebook ani mobilní telefon zde nemají co dělat. Pro kvalitní spánek a pocit bezpečí se doporučuje nejvhodnější umístění v zadní části domu/bytu. Proti dveřím do ložnice by neměla být vstupní místnost, toaleta ani koupelna s toaletou. Ložnice má být vždy větší než dětský pokoj, aby vám děti nepřerostly přes hlavu.

Volte vždy velkou postel pro dva, ideálně „king, queen  size“. Čím větší, tím lepší. Nešetřete na ní, poslouží vám dlouho a investice se vám zaručeně vrátí. Postel potřebuje pelest za hlavou, tvoří ochranu (tzv. želvu/horu ve Feng Šuej). Preferovaný materiál je masívní dřevo. Důležité je, aby postel stála na nohou a mohla pod ní proudit energie. Postel má být orientována tak, abyste viděli na vstupní dveře, ale neměla by se nacházet přímo proti nim. Postel je třeba mít přiraženou ke zdi. Pod postelí neskladujte žádné předměty a pravidelně pod ní vytírejte (vyjma období, kdy plodíte potomka). Vyvarujte se spaní s hlavou proti toaletě nebo odpadům.

Pokud netoužíte po polygamním svazku, do ložnice nepatří žádné zrcadlo ani reflexní předměty. Vestavěná skříň či vysoký nábytek tu také nemají co pohledávat. Minimální množství skříní poslouží ke kvalitnímu spánku. Do ložnice by měly vést pouze jedny dveře. Máte-li jich více, používejte pouze jedny jako hlavní vstup, ostatní uzamkněte a nepoužívejte. Stejně tak by z ložnice neměl vést vstup na balkón nebo zahradu, ledaže byste chtěli přijít o partnera. Pro ložnici je důležitá symetrie. Udržujte ji tak, a mějte zde proto zejména párové věci. Dva polštáře, dvě peřiny, dvoje závěsy, dva noční stolky, dvě lampičky, dva stejné suvenýry, dvě svíčky, dvoje kapesníčky ... Mějte v této místnosti co nejméně zbytečných předmětů. Maximálně 1-2 květiny (v noci vypouštějí CO2). Vyvarujte se také květin se špičatými listy (působí jako „otrávené šípy“, neodpočinete si). Uschlé květiny nebo jejich části vyhoďte, ať nejste unaveni.  Z jiných místností nesmí na ložnici mířit ostré kovové předměty (nože apod.)

Do ložnice patří symboly, které jsou pro vás výrazem lásky, romantiky a harmonického vztahu, pochopitelně párové, například 2 srdce, 2 růženíny či párová zvířata (Číňané používají symbol dvou kachniček spojených stuhou). Obecně se doporučuje malba na škále bílá až světle hnědá (např. béžová) nebo starorůžová (pozor na klasickou růžovou s červenými tóny). Absolutně nevhodná je modrá nebo černá (barva vodního elementu). Pokud toužíte po červené, šetřete s ní nebo se pořádně nevyspíte. Nedoporučuje se zde mít jakékoli symboly vody. Nežádoucí jsou fontánky, akvária, sklo, ale i obrázky a fotografie, kde je vodu možné vidět. Nemějte zde ani cokoli vlnitého včetně maleb na stěnách, ať vám láska neuplave. Vodní a mořští živočichové se v podobě symbolů v ložnici vyskytovat mohou. Nad pelestí postele nemá nic viset, nebezpečné jsou také velké trámy i šikmá zeď. Nedoporučuje se spát pod střešním oknem. Je-li to absolutně nezbytné a nemůžete-li si číst jinde, mějte v ložnici pouze jednu knihu. Vždy uklizená místnost, umytá okna a čisté závěsy jsou samozřejmostí. Povlečení měňte 2 x do měsíce.

Další Extra tipy Michala Jeřábka, jak si zařídit ložnici, když jsme single a jak by měly vypadat ostatní místnosti v bytě či domě, aby nám vztahy fungovaly, se dočtete v dalším vydání magazínu Osobní rozvoj. Nezapomeňte si pořídit předplatné. V trafikách ani obchodech není k dostání. 

přidáno 22. září 2015 do kategorie Lifestyle

ČTETE: Feng Šuej: Aby nám vztahy fungovaly · 22. září 2015 · Lifestyle
·
Další články