Kontakt O nás
Pět otázek pro Tomáše Lukavce

Pět otázek pro Tomáše Lukavce

Dnes se představuje Tomáš Lukavec, který se zabývá budováním osobních a firemních značek. Na začátku prázdnin sdílel na internetu zdarma knihu ve které sepsal svůj osobní příběh, kterým inspiroval více než 30 tisíc lidí. Jak tento mladý muž vidí osobní rozvoj? 

 

1) „Osobní rozvoj“; co pro Vás znamená?

Hromady knih a hodiny studia... Ne, dělám si legraci. Osobní rozvoj je pro mě každodenní odpověď na otázku: "Stál dnešní den za to? Pomohl jsem někomu? Bavil jsem se? Nebo je dnešní den spíš k vyškrtnutí z mého osobního příběhu?" Mám osobní rozvoj rád, každý si v něm může najít to, co potřebuje.

2) Co Vás nejvíc naplňuje, baví? 

Znáte takový ten pocit, kdy ráno vstanete, uvaříte si kávu, sednete si ke stolu a na TO-DO listu máte seznam úkolů, kdy je jeden lákavější než druhý a vy se na všechny těšíte? Tak to :).
Mám rád přehled, baví mě sledovat trh a rád sleduji příběhy nově vznikajících značek. Je to vzrušující obor!

3) Kdy jste sám sebe naposledy příjemně překvapil? 
 
Minulý týden, když jsem hned napoprvé správně zavolal na svoje čtyřnohé kočky, přestože vypadají úplně stejně a jsou k nerozeznání!

4) Jaké hodnoty Vás nejvíc vystihují? 

Když se lidí zeptáte na jejich hodnoty, tak se jim často vybaví ty nejznámější, ty o kterých se běžně mluví. Zdraví, láska, rodina.. Ne vždy k nim však mají opravdový vztah. Já tuhle otázku nemám moc rád. Ve svém životě raději uvažuji o prioritách. Když se držíte svých hodnot, tak je někdy těžké sám sobě přiznat, že se jejich pořadí už trochu změnilo. Je pro mě ve většině případů prioritní vycházet sám sobě vstříc a tak by to měl mít každý, kdo chce v životě něco dokázat.

5) V čem vidíte smysl života?

Ve správném načasování. Ve chvíli, kdy smysl svého života víte, tak se na to přestat ptát a začít ho žít. A pokud ho stále nevíte, tak se lépe zeptejte. Když si všimnu, že už pár dní dělám něco, co mě nabaví, tak si vzpomenu na svou brigádu v bageterii... Tam jsem se obracel k nebi (k hnusným zářivkám ve výrobně) a ptal jsem se: “Bože, proč tu musím být?”Odpověď byla vždycky stejná-logicky..”Protože chceš peníze.” Pak jsem se začal ptát. ”A nešly by ty peníze vydělat nějak jinak?” Odpověď mě nepřekvapila: ”Ale samozřejmě..."

přidáno 17. května 2015 do kategorie Lidé

ČTETE: Pět otázek pro Tomáše Lukavce · 17. května 2015 · Lidé
·
Další články