Kontakt O nás

Pět otázek pro Terezu Dvořákovou

Na "Pět otázek nám odpověděla fyzioterapeutka a terapeutka metody RUŠ Tereza Dvořáková.

 

1)     „Osobní rozvoj“; co pro Vás znamená?

 Osobni rozvoj je pro mě nahlédnutí sama do sebe. Poznáni své mysli a jejích zvyků a následně její posílení pro plnohodnotnou, láskyplnou, soucitnou a pravdivou cestu smysluplným a prospěšným životem.

 

2)     Co Vás nejvíc naplňuje, baví?

Rozhodne mě baví být s mými blizkými, kterými jsou hlavně rodina a partner, ale i další, kteří mají zajímavé názory, které se shodují s mým směřováním. Dále je velkou náplní dní moje práce, protože mohu rozdávat to, na co mám vlohy a co lidem pomáhá. V neposlední řadě jsou to meditace a věnování se pozorování života a jeho porozumění. To mi přináší větší a větší klid a snad i kousek moudrosti ;)

 

3)     Kdy jste sama sebe naposledy příjemně překvapila? 

Denně mě něco příjemně překvapuje, ale moje poslední překvapení proběhlo na třítýdenním retreetu, za kterého jsem se před týdnem vrátila. Hodně se na něm mlčí, človek je víc sám se sebou a tak má mnohem víc prostoru nahlédnout do hloubek svojí mysli. Prvním překvapenim jsou ne vždy příjemné mentální stavy spojené s ruzným myšlením. Co je tím příjemným překvapením: zjištění, že jak tyto stavy přicházejí, tak také odcházejí a proto stojí za to sama sebe poznáat, aby na nás tito bubáci nevyskakovali během života nevědomě a dělali nás nešťastnými.

 

4)     Jaké hodnoty Vás nejvíc vystihují?  5)     V čem vidíte smysl života?

Hodnoty se podle mě  vystihují těžko. Určitě má každý tendence směřovat k tomu, co by chtěl a co ne, ale tím se podle mě opět jen vydělujeme z celku a dělá nás to nešťastnými. Mojí snahou je umět žít v přítomnosti a z ní se učit moudrosti a soucitu a hlouběji tak porozumět sobe a tomu, co se deje okolo mě. Pokud by to měl být nějaký konkrétnější smysl a cíl mojí existence, tak snad přání, ať poznám, kde všude si nepřijetím přítomnosti tvořím utrpení. Další přání s tím související by bylo opravdové poznání pravdy kým jsme, která se skrývá za hmotou očím neviděnou. A proto jsou pro mě důležité meditace.

 

přidáno 19. dubna 2015 do kategorie Lidé

ČTETE: Pět otázek pro Terezu Dvořákovou · 19. dubna 2015 · Lidé
·
Další články