Kontakt O nás

Pět otázek pro Martina Hausenblase

Dneškem rozjíždíme „nekonečnou sérii pěti otázek, kterými oslovujeme OSOBNOSTI. V předchozí „letní sérii jsme zpovídali jen experty spojené s Osobním rozvojem, tentokrát bude záběr širší: Od osobně-rozvojových tváří až po takzvané celebrity. Začínáme Martinem Hausenblasem, patriotem Ústí nad Labem, jehož životní filozofii i podnikatelské aktivity zrcadlí výrok: Mou vizí je město, kde se žije udržitelným způsobem.

 

Co pro Vás znamená „osobní rozvoj“?

Většinou se u vzdělávání soustředíme na ty věci, které lze měřit, jako například znalost jazyka, zvládnutí prezentace atp. Jelikož často preferujeme dělat to, v čem jsou měřitelné výsledky, dochází k zanedbání rozvoje toho ostatního. Často pak jsme překvalifikovaní pracovníci, kteří však nežijí kvalitní život. Osobní rozvoj je pro mě zejména rozvoj vědomí, odstraňování reflexivního a podmíněného nevědomého chování a vzorců. Hledání odstupu a perspektivy a učení se žít bez viny a s otevřeným srdcem.

Co Vás nejvíc baví?

Já jsem typický tvůrce. Baví mě být na neprozkoumaném území a utvářet něco, co tu doposud nebylo. Nevadí mi překážky a potíže, které tvoření vždycky provází. 

Kdy jste sám sebe naposledy příjemně překvapil?

Je to tak týden, kdy jsem zvládl jednu neobyčejně obtížnou věc, přirovnal bych to k tomu, že hrajete bowling a potřebujete dát samé strike, abyste vyhrál. Tak něco takového se mi zadařilo a samotného mě překvapilo, čeho jsem schopen, jsem-li patřičně motivován:).

Jaké hodnoty Vás nejvíc vystihují?

Pravda a láska, myslím, že i odvaha a vytrvalost.

Co je pro Vás smyslem života?

Smysl života? Porozumět tomu, kdo jsem a proč jsem tady, a pak jít do služby tomuto svému záměru a prožít život, který za to stál. V zásadě: život je jako záblesk létavice. Na druhou stranu každý čin a každý projev svobodné vůle nevratně ovlivňuje celek. Proto si myslím, že je třeba žít vědomý život, kde jsem tvůrcem, nikoli dobře vychovaným nesvobodným automatem; tak, aby můj otisk byl autentický. 

 

přidáno 18. července 2014 do kategorie Lidé

ČTETE: Pět otázek pro Martina Hausenblase · 18. července 2014 · Lidé
·
Další články