Kontakt O nás

Pět otázek pro Magdalénu Vyletovou

"Pěti otázek" se zhostila konzultantka, trenérka a koučka Magdaléna Vyletová. Pracuje s jednotlivci a skupinami na tom, aby nacházeli a využívali svůj potenciál na cestě k dosažení svých cílů, firemních či osobních.

 

1)     „Osobní rozvoj“; co pro Vás znamená?

Že pracuju na tom, v čem cítím; že můžu ostatním něco předat nebo být prospěšná a zároveň mě to naplňuje. Tehdy mám totiž taky největší motivaci se osobně rozvíjet a vím, že to nebude chvilková zábava, ale že to někam směřuje.

2)     Co Vás nejvíc naplňuje, baví?

Cokoli co dělám a zažívám přitom pocit, jako by čas ani neplynul... teď je moderní říkat tomu "flow", ale je to ten stav, kdy si absolutně užíváte konkrétní činnost, kdy zažíváte pocit bezčasí. V takové chvíli mě daná činnost nejvíc naplňuje a baví. Nejčastěji se do takového stavu dostanu, když třeba hraju divadlo nebo cvičím kundaliní jógu nebo si čtu nebo vařím. A v práci, to jsou okamžiky, kdy mluvím s lidmi, kdy cítím, že mezi námi proudí energie. To se mi děje při koučinku nebo i vedení tréninku se skupinou lidí. To jsou moc hezké a naplňující chvíle, kdy si říkám, že jsem šťastná, že mohu dělat to, co dělám.

3)      Kdy jste sám sebe naposledy příjemně překvapil?

Nejčastěji když se ráno donutím vstát o hodinu dřív, abych si zacvičila jógu. No a někdy taky, když už jsem v tom "flow", tak si pak uvědomím, že mi to šlo (třeba koučování), že jsem byla dobrá. A to je hlavně proto, že mi v tom dobře bylo. To jsou chvíle, kdy se příjemně překvapím, ale taky mi je po nich skvěle.

4)     Jaké hodnoty Vás nejvíc vystihují?

Nevím, jestli můžou hodnoty někoho vystihovat. Asi spíš postoje nebo chování. Ale dá se říct, že určitě žiju v souladu s některými hodnotami - ty nejzákladnější souvisí s tím, co mi vštípili už rodiče: lhaní považuju za špatnou věc, stejně jako nedodržování slova, nezodpovědnost a podobně. Postupem času si vytvářím i své vlastní hodnoty - že věci, které v životě dělám, chci dělat s radostí a chutí.  Snažím se o to, i když to není vždycky stoprocentní. Ale ta neutuchající snaha, ta je asi taky hodnotou, která mě hodně vystihuje.

5)      V čem vidíte smysl života?

V zásadě je to syntéza všeho, co jsem už zmínila. Žít tady a teď naplno a množit ty chvíle, kdy člověk dává něco ze sebe, pomáhá tím ostatním a užívá si to, těší ho to. Moci to sdílet se svým životním partnerem, rodinou a přáteli a pak tohle učit i své děti...

přidáno 5. května 2015 do kategorie Lidé

ČTETE: Pět otázek pro Magdalénu Vyletovou · 5. května 2015 · Lidé
·
Další články