Kontakt O nás

Pět otázek pro Lindu Berger Brožovskou

Vzdělaná koučka a brzy dvojnásobná maminka odpovídá na naše otázky.

 

Osobní rozvoj“; co pro Vás znamená?

Časopis Osobní rozvoj pro mne znamená spoustu inspirace a opravdu užitečných, pro dnešní dobu aktuálních, článků. Přála bych si, aby byl i volně prodejný. Opravdu kvalitních titulů je v dnešní době málo. Věřím, že správné informace ve správnou dobu mohou změnit život nebo jeho směr. Informací je dnes hodně a jsou lehce dostupné, ale když se dívám, jakými informace je průměrný člověk živen, chápu, že slova jako deprese, útlum a stres stále častěji popisují životní realitu mnoha lidí. Osobní rozvoj jde proti tomuto trendu. 

Pak tu ještě máme „osobní rozvoj“ neboli práci na sobě. To je určitě jedna z nejdůležitějších oblastí v mém životě. Pomáhá mi nenechat se ovládat okolnostmi, ale aktivně vytvářet svůj život často i navzdory okolnostem a žít a čerpat ze své lepší stránky:)

Co Vás nejvíc naplňuje, baví?

Považuji se za šťastlivce, protože mám spoustu věcí, které mě naplňují a mám i dost času se jim věnovat. Patří k nim již zmiňovaný osobní rozvoj a sebevzdělávání, dále kvalitně prožitý čas sama se sebou, se svým manželem, s rodinou nebo přáteli. Pak je tu kategorie věcí a činností, které mi přináší radost a myslím, že radost je sama o sobě určitým typem naplnění. Mezi ně počítám kulturu, cestování, jógu, dobré knihy a filmy, čaj, čokoládu, květiny, lázně, masáž a mnoho dalších.

Kdy jste sám sebe naposledy příjemně překvapil?

Nyní, téměř na konci svého druhého těhotenství, se překvapuji každý den, kolik toho vydržím. A v úžasu prožívám to, co asi zná spousta těhotných žen: jsem šťastná, navzdory tomu, že se fyzicky vlastně cítím docela hrozně:)

Jaké hodnoty Vás nejvíc vystihují?

Z hodnot, které nejlépe vystihují mou osobnost nebo charakter, to bude na předních místech svobodomyslnost, komunikace, celoživotní vzdělávání a růst, loajalita a pluralita.

V čem vidíte smysl života?

Pro mně je to určitě hodně o hledání. Hledám odpovědi na ty nejvážnější existenciální otázky o podstatě bytí,  harmonii v sobě i v soužití s druhými a v lásce. Myslím, že ten, kdo žije v lásce k sobě i druhým je šťastný a naplněný, život dává smysl.

 

 

přidáno 5. listopadu 2014 do kategorie Lidé

ČTETE: Pět otázek pro Lindu Berger Brožovskou · 5. listopadu 2014 · Lidé
·
Další články