Kontakt O nás

Pět otázek pro Lenku Mrázovou

"Bez péče o svůj osobní rozvoj bych nebyla tak plastickou osobností," říká Lenka Mrázová, která vyměnila sféru přesných čísel a zákonů za sféru tvořivé pomoci a rozvoje lídí.

 

„Osobní rozvoj“; co pro Vás znamená?

Jednak ten tlustý, těžký časopis plný zajímavých článků, který má smysl po přečtení odvláčet ke kamarádce, ať obohatí i ji.

A pak; osobní rozvoj je přirozená součást mého života.  Není to jen růst směrem nahoru, ale je to rozvoj zcela nových aspektů mé osobnosti.  Něco ve mně zůstalo natrvalo a výrazně mně to posunulo. Jiné jsem zkusila a řekla si pak: Fajn, vím, oč jde, ale nejsem to tak úplně já.  Každopádně bez péče o svůj osobní rozvoj bych nebyla tak plastickou osobností jako jsem.

Co Vás nejvíc naplňuje, baví?

Lidé, řešení jejich problémů, projasnění jejich cesty k žádoucímu výsledku. Broušení mozků a hledání neotřelých řešení. Vidět kvést ostatní díky mé inspiraci. Tvůrčí psaní, spojování nezvyklých témat.

Také hovory o jídle, i jeho příprava a ochutnávání. Cestování – téměř kamkoliv a kdykoliv.

Kdy jste sama sebe naposledy příjemně překvapila?

V pondělí na hodině Dialogického jednaní na DAMU, kdy jsem před profesorem Vyskočilem vydržela být v „silovém poli“ celých 5 minut a vést rozhovor se svým vnitřním partnerem a totálně nevnímat všechny pozorovatele kolem.

Či minulý týden, kdy jsem si na svůj workshop pozvala svého učitele rétoriky, aby mi dal zpětnou vazbu na můj projev.  Úplně jsem na něho zapomněla při samotné komunikaci s účastníky. Jen dvakrát mi problesklo hlavou, že se vlastně vůbec nehlídám, jak mluvím, že jsem tak soustředěná jen na obsah mého sdělení.  A následná zpětná vazba na můj projev od pana učitele byla nečekaně pozitivní. To překvapilo i mile zahřálo.

Jaké hodnoty Vás nejvíc vystihují?

Propojování lidí a myšlenek; tvůrčí nápady, odvaha k jejich realizaci, energie a životní optimismus; péče o lidi;  moudrost a nadhled, znalosti a zkušenosti i chuť poznávat nové.  Kvalita výstupu, respekt, úcta a poděkování. A také čeština a dobré zdravé jídlo. 

V čem vidíte smysl života?

Mít každý den dobrý pocit sama ze sebe. Pomáhat ostatním v získání jejich dobrého pocitu. Vrátit na svět kulturu poděkování a pochvaly.

 

přidáno 25. září 2014 do kategorie Lidé

ČTETE: Pět otázek pro Lenku Mrázovou · 25. září 2014 · Lidé
·
Další články