Kontakt O nás

Pět otázek pro Lenku Černou

Dnes jsme si popovídali s koučkou Lenkou Černou, kterou můžeme vidět v pořadu Restart života na TV Stream.

 

1)      „Osobní rozvoj“; co pro Vás znamená?

Pro mě osobně je to určitá životní cesta, náplň, bez které si nedovedu můj život představit. Jak každý den zjišťuji, vzdělávání a práce na sobě nikdy nekončí, je to o neustálém poznávání sebe. Stále nacházím nové možnosti, jak vylepšit život nejen svůj, ale i mých klientů. Baví mě hledání nových cest, jak se v dnešní době cítit ještě ve větší pohodě a klidu. Jak pracovat na svém fyzickém i psychickém zdraví. A tak na mém nočním stolku leží v průměru 7 rozečtených knih, které se týkají osobního růstu a životosprávy. Připadám si jako věčný student, který je lačný po nových poznatcích, ten pocit zbožňuji :-).

2)      Co Vás nejvíc naplňuje, baví?

V současné době je to natáčení mého pořadu Restart života na TV Stream, který lidem právě v osobním růstu pomáhá. Byl to jeden z mých životních snů takový pořad mít, takže nyní prožívám skutečnou radost a pocit naplnění v profesní oblasti. Poté je to určitě vzdělávání mých koučů a vymýšlení dalších postupů práce s našimi klienty. A v neposlední řadě je to psaní mé knihy, na které nyní pracuji.

3)     Kdy jste sama sebe naposledy příjemně překvapila?

To je zajímavá otázka :-). První, co mě napadlo, byla situace asi měsíc stará, v obchodě, ve kterém jsem si chtěla koupit něco hezkého domů. Paní prodavačka si se mnou začala hned ve dveřích povídat a vyprávět svůj životní příběh. V obchodě nikdo nebyl, tak jsem si sedla, poslouchala ji a automaticky začala radit. Vlastně jsem ji začala koučovat zcela přirozeně a cítila, že je ta pravá chvíle, kdy ona potřebuje slyšet moji radu. Po hodině jsme se obejmuly, já jí dala můj náramek z křišťálů, ať ji opatruje. Ten okamžik byl pro nás obě nezapomenutelný a silný. Odcházela jsem s obrovským pocitem uspokojení i vděku, že jsem jí mohla pomoci a možná v určitém směru změnila život. Měla jsem obrovskou radost ze sebe, že chci být pro lidi pomocníkem kdykoliv to je možné. Jen tak, protože svoji práci milujii, beru ji jako životní poslání a nedělám pro peníze.

4)     Jaké hodnoty Vás nejvíc vystihují?

Pro mě mají nejvyšší hodnotu emoce lásky a radosti, které bychom měli každodenně prožívat. Jsou to léčebné emoce, které mají obrovský vliv nejen na naši psychiku, ale i zdravotní stav. Snažím se každý den přistupovat ke všemu a všem pozitivně, s láskou. A také se snažím žít co nejvíce v radosti, nebýt negativní a neposuzovat druhé. K mé práci také přistupuji s určitou pokorou a odpovědností, protože lidé kouče berou automaticky jako autoritu, kterou poslouchají. A na základě našich rad dělají zásadní rozhodnutí. Takže tedy: láska, radost, pokora a odpovědnost?

5)     V čem vidíte smysl života?

V tom, že žiji v souladu sama se sebou a s hodnotami, které jsou pro mě v životě důležité; mám tak díky tomu v sobě určitý vnitřní mír a necítím rozpolcenost. A také ve sdílení sebe i svých zkušeností s lidmi kolem mě. V osobním životě s těmi, kteří mě milují v mé přirozenosti, v té pracovní oblasti s lidmi, kteří jsou naladění na stejnou vlnu jako já. 

 

přidáno 18. března 2015 do kategorie Lidé

ČTETE: Pět otázek pro Lenku Černou · 18. března 2015 · Lidé
·
Další články