Kontakt O nás

Pět otázek pro Jitku Říhovou

Lektorka, koučka a terapeutka Jitka Říhová žije osobním rozvojem.

 

„Osobní rozvoj“; co pro Vás znamená?

Je to cesta sebepoznání. Uvědomění, kým jsem já a co je jen naučené; co je naučené a pro mě nefunkční, opouštím. Je to takový ten těžký háv ušitý z morálky, z různých systémů společnosti, z naplňování očekávání druhých... Naopak podporuji v sobě hodnoty, které mě obohacují, naplňují a přitom slouží i druhým.

Co Vás nejvíc naplňuje, baví?

Nejvíce mě naplňuje nové poznání. Miluji práci s myslí, zkoumání, čeho všeho je naše mysl schopná. Propojení mysli, těla a srdce. Dále jsem milovnicí šnorchlování, kdy se položíte na hladinu vody nad korálovým útesem a necháte se unášet tou nádherou, co příroda stvořila. Dále k mému naplnění patří tanec  – ten měnící se rytmus a synchronicita s partnerem.

Kdy jste sama sebe naposledy příjemně překvapila?

Naposledy, když jsem se rozhodla být autentická. Ano, být sama sebou, bez očekávání, co o mě řeknou druzí.  Je to nádherný stav bytí, který přeji žít všem lidem.

Jaké hodnoty Vás nejvíc vystihují?

Živost, rytmus, vášeň, dynamika, harmonie, relax, změna, inovace, tvorba, smysl pro detaily, chuť učit se.  V neposlední řadě je to láska, radost, porozumění a děti, které mě neustále překvapují a inspirují.

V čem vidíte smysl života?

Život si užít, ne ho přežít. Prožít ho tím způsobem, že až zavřu své oči naposledy, na mých rtech je úsměv.

 

přidáno 31. října 2014 do kategorie Lidé

ČTETE: Pět otázek pro Jitku Říhovou · 31. října 2014 · Lidé
·
Další články