Kontakt O nás

Pět otázek pro Gabrielu Urválkovou

Koučka Gabriela Urválková, jejíž dva příspěvky jste si v posledních měsících početli na našem webu (a facebooku), odpovídá na obligátních nedělních Pět otázek.

 

„Osobní rozvoj“; co pro Vás znamená?

Osobní rozvoj je pro mne celoživotní vzdělávání, pokládání si neustálých otázek, hledání odpovědí v širokých souvislostech, zájem o lidi a o dění kolem sebe. A s tím souvisí hledání vnitřní hodnoty člověka.

Co Vás nejvíce naplňuje, baví?

Jednou jsem dostala radu, že mám poznat sama sebe, učit se od nejlepších na světě a nikdy se nevzdávat. To mě později motivovalo k vytvoření webu, kde sdílím své poznatky. Mým největším koníčkem je samozřejmě četba.

Kdy jste naposledy sama sebe příjemně překvapila?

Každý den se překvapuji. Někdy si říkám, že celý svět je jedno velké překvapení. Poslední dobou jsem našla velkou zálibu v léčivých mandalách a meditacích a nalezení vnitřního klidu. Díky těmto technikám v sobě nacházím mnohem větší potenciál.

Jaké hodnoty Vás vystihují?

Mírumilovnost. Člověk se během svého života  postupně vyvíjí a s přibývající životními zkušenostmi mění také svůj žebříček hodnot. Důležité jsou pro mne rodina, vnitřní klid, harmonie, zdraví, souznění, sebedisciplína.

V čem vidíte smysl života?

Nebýt pouze přihlížející, ale naučit se reagovat na události, vést otevřený rozhovor a být otevřený novému poznání. Nikdo z nás neví všechno a nikdo z nás není neomylný. Pro mě je velmi důležité se nad vším stále zamýšlet. Myslím, že hodně odpovědí člověk dokáže najít ve svém nitru; ale pouze když se dokáže zklidnit a dokonale se sladit s přírodou. Pak si začne uvědomovat mnoho věcí a začne více přemýšlet o smyslu našeho bytí.

přidáno 1. října 2014 do kategorie Lidé

ČTETE: Pět otázek pro Gabrielu Urválkovou · 1. října 2014 · Lidé
·
Další články