Kontakt O nás

Pět otázek pro Cristinu Muntean

Zakladatelka poradenské a vzdělávací společnosti Media Education CEE pochází z vesnice v rumunské Transylvánii. Co dodat? Snad jen, že Cristina Muntean by se bez osobního rozvoje neposunula tak daleko.

 

Co pro Vás znamená „osobní rozvoj“?

Osobní rozvoj pro mě znamená vše, co pro sebe sami uděláme po uvědomění si, že život je víc než jen práce. Přitom vůbec nezáleží na věku, kdy toto sebeuvědomění přijde. V naší společnosti se často naučíme, jak ve škole dostat dobré známky, a poté jak si hledat práci, která nás uživí. To jsou naše jistotyzáruka, že nás systém/společnost přijímá, a že jsme „normální.“ Přesto ale přijde okamžik, kdy se dostaví pocit, že máme vše, co společnost připisuje ke štěstí, a přece šťastni nejsme. Je to okamžik, kdy si uvědomujeme, že jsme víc než naše role, víc než naše práce, víc než to, co jsme se ve škole naučili. A to „víc“ se dá náročně nadefinovat na první pokus. Právě tím se startuje nekonečné hledání vlastní podstaty a naladění svých aktivit k podpoře našich jedinečných darů, abychom mohli vědomě tvořit, předávat tyhle dary ostatním, a tím kráčet po světě s pocitem vnitřního klidu, jistoty a spokojenosti. To je pro mě osobní rozvoj.       

 

Co Vás nejvíc baví?

Psát. Poslouchat příběhy lidí a nechat se tím inspirovat. Milovat svoji rodinu, kamarády a zvířátka. A dobrá zmrzlina.  

 

Kdy jste sama sebe naposledy příjemně překvapila?

Příjemně či méně příjemně se překvapuji každý den. Je to dar a zároveň kletba - být si vlastním pozorovatelem:) 

 

Jaké hodnoty Vás nejvíc vystihují?

Myslím si, že odvaha – bez ní bych nikdy neodešla z rodné vesnice v Rumunsku, abych studovala novinařinu v hlavním městě Bukurešti; nikdy bych se nestěhovala do Čech jen se dvěma kufry, a nikdy bych nezačala podnikat bez dřívějších zkušeností a bez peněž, jen s důvěrou, že dělám správnou věc. Další klíčové hodnoty jsou pro mě svoboda, zodpovědnost, ohleduplnost, upřímnost a loajalita.    

 

Co je pro Vás smyslem života?

Nekonečně objevovat a vědomě uplatňovat dary, se kterými jsem se narodila, k většímu dobru nás všech. 

 

přidáno 13. srpna 2014 do kategorie Lidé

ČTETE: Pět otázek pro Cristinu Muntean · 13. srpna 2014 · Lidé
·
Další články