Kontakt O nás

Otázky pro Terezu Marii Dočkalovou

Tradičních "nedělních odpovědí" se zhostila Tereza Marie Dočkalová, jediná mezinárodně certifikovaná trenérka školitelů NLP v České republice.

„Osobní rozvoj“; co pro Vás znamená?

Osobní rozvoj pro mne jako ženu znamená vše, co rozvíjí jednotlivé složky mé osobnosti. Pro mne je to studium jazyků, stejně jako poznávání nových kultur. Patří sem také rozvoj lidských vlastností jako jsou porozumění, trpělivost, důslednost. Dobře se sem hodí budování vnitřní integrity, umění přiznat si své slabé stránky a vidět v nich příležitosti pro rozvoj; a nebo si umět říct, že s tím nic dělat nechci. Učení nových sportů je další z cest osobního rozvoje. Vždycky pro mne platí otázka CO CHCI TEĎ ZROVNA ROZVÍJET, A JAKÝ OD SVÉHO ROZVOJE OČEKÁVÁM VÝSLEDEK.

Co Vás nejvíc naplňuje, baví?

Baví mne, když cítím, že jsem odvedla dobrou práci - v pracovním životě. Jinak mne baví hodně věcí a všechny si užívám naplno. Nejraději trávím svůj volný čas s partnerem společnými zájmy, kterých máme hodně. Ráda lyžuji, vychutnávám si riziko rychlé jízdy na těch nejstrmějších sjezdovkách v Alpách, pak se zase zklidním a užívám si ten skvělý pocit vítěze, když v golfu odpálím a míček se zastaví deset centimetrů od jamky. Ráda vítězím a čím více si svá vítězství užívám, tím více si uvědomuji, že jedinou překážku, kterou máme na cestě k vítězstvím, jsme my sami.

Jaké hodnoty Vás nejvíc vystihují? 

Mé klíčové hodnoty jsou láska, radost, dynamičnost, ženskost, odvaha, hravost, jednoduchost.

V čem vidíte smysl života?

Smysl života vidím v plynutí, bytí tady a teď, a v tom co dělá dobře mně a lidem kolem mne.

přidáno 27. října 2014 do kategorie Lidé

ČTETE: Otázky pro Terezu Marii Dočkalovou · 27. října 2014 · Lidé
·
Další články