Kontakt O nás
5 otázek pro... Zuzana Sobíšková

5 otázek pro... Zuzana Sobíšková

Zuzana Sobíšková pravděpodobně nesplňuje představy většiny z nás o exekutorech. Je to milá a usměvavá dáma, podle níž hlavní předpoklady exekutorské práce spočívají v pevných nervech, úředním nadhledu, ale především ve smyslu pro spravedlnost. Velký rozhovor se Zuzanou se dočtete v příštím čísle magazínu Osobní rozvoj.

1)„Osobní rozvoj“; co pro Vás znamená?
Když jsem byla malá a chodila do školy, těšila jsem se do práce, protože dospělí už se přece nemusí učit… jaký omyl! Abych mohla vykonávat svou profesi, musím se učit neustále, sledovat změny právních předpisů atd. Abych mohla být ve své profesi úspěšná, musí můj rozvoj sahat mnohem dál. Klasické školské vzdělávání jako je čtení odborné literatury, velmi ráda nahrazuji rozhovory se vzdělanými a moudrými lidmi, ze kterých pak v různých situacích čerpám. 

2) Co Vás nejvíc naplňuje, baví?
Vždycky jsem chtěla být právník. Už od školy jsem těžce nesla jakoukoliv nespravedlnost a vždy proti ní bojovala. Velmi mě naplňuje, když něčemu přijdu na kloub, nebo když můj výklad práva obstojí před jinými…

3) Kdy jste sám sebe naposledy příjemně překvapila? 
Jak jsem říkala, vždycky jsem chtěla být právník. Ležet v zákonech, psát žaloby… Nikdy jsem nechtěla být manažer. Nemyslím, že dobrý právník může být zároveň dobrým manažerem a naopak. Proto mě i drobné manažerské úspěchy vždy velmi potěší.

4) Jaké hodnoty Vás nejvíc vystihují?
Spravedlnost, cílevědomost, spolehlivost, zodpovědnost.

5) V čem vidíte smysl života? 
To je velmi těžká otázka. V každém věku je to trochu jinak. Kdybyste se mě zeptali před 10 lety, odpovím jinak než dnes, a za dalších 10 let to určitě bude zase jinak. Současný smysl mého života je určitě ovlivněn mým věkem a nedávnou tragickou událostí, ke které došlo v mé rodině. Dnes začíná mít převahu zdraví a rodina.

 

 

 

přidáno 4. července 2015 do kategorie Lidé

ČTETE: 5 otázek pro... Zuzana Sobíšková · 4. července 2015 · Lidé
·
Další články