Kontakt O nás
5 otázek pro... Zdeněk Weber

5 otázek pro... Zdeněk Weber

Zdeněk Weber má vizi: Služba druhým skrze rozvíjení možností a příležitostí k osobnímu a sociálnímu růstu do vyšších pater vědomí a uvědomění, integrace stínových, skrytých osobních a sociálních témat a moje milované objevování pravdy skrze prožitek a porozumění.

1) „Osobní rozvoj“; co pro vás znamená?

Osobní rozvoj je velice komplexní oblast lidského růstu, především slouží jako kultivace a uzdravení naší mysli, energie a těla, a komunity, společnosti, a jeho doménou a výhodou je, že začíná jasnou zprávou, že my sami jsme zodpovědní za svůj vlastní život a jsme tvůrci svého života, což je dnes již omletá mantra, ale je to prostě tak a osobní rozvoj je o tom, aby se z té mantry stala životní praxe. Já vidím osobní rozvoj jako rozvoj inteligencí, které běžná škola, univerzita, zaměstnání nerozvíjí - jako jsou duchovní inteligence, somatická inteligence, etická inteligence, morální inteligence, vztahová a interperosnální inteligence, sebereflexe vycházející z nás samých, a inteligence srdce, intuice.

Primárním účelem osobního rozvoje je myslím očista těla, mysli a energie a příprava na vyšší a silnější duchovní cestu. Osobní rozvoj staví základy pro stavbu domu a postavení střechy. Ve všech duchovních tradicích je dlouhá příprava sestávající z osobní, tělesné, mentální, emoční očisty jako příprava na silnou duchovní cestu.

Osobní rozvoj začíná většinou uvědoměním, že svůj život mohu změnit skrze změnu své mysli, energie a těla a končí skutečnou vnitřní svobodou a vnitřní krásou, která vychází z naší vlastní podstaty.

Osobní rozvoj je kultivace života zevnitř. Je to očista srdce a mysli, uzdravování starých zranění skrze značné množství různorodých metod.

 

2) Co vás nejvíc naplňuje, baví?

Být sám sebou a teď a tady. Být plně ponořen do přítomnosti a pozorovat své děti jak si hrají. Vnímat krásu své manželky. Cítit slunce na kůži. Prostě jít a vnímat chůzi a dýchat je krásné. Užívám si jezdit ve svém mercedesu v noci po dálnici, to je naprostý odvaz. To je plné teď a tady. Mám radost, když vidím, že lidé, které vedu, se probouzí, že se dostávají do kontaktu se svým autentickým já, s vnitřní blažeností a osvobozují se z těch všech klecí naší komplikované mysli.

 

3) Kdy jste sám sebe naposledy příjemně překvapil?

Na tohle neumím odpovědět. Nic takového se mi neděje, nemám na sebe velká očekávání, ale překvapuje mě jak moc svobodný jsem. To zjištění, že jsem skutečně svobodný, ten prožitek svobody uvnitř, který stále roste.

 

4) Jaké hodnoty Vás nejvíc vystihují?

Meditace, smysluplný život, užitek pro další generace, vnitřní svoboda, otcovství a rodina.

 

5) V čem vidíte smysl života?

Ve zkoumání své vnitřní svobody a její zprostředkování dalším lidem a v posledních letech především mužům.

Ve službě druhým, která přináší dlouhodobý užitek. V manželství a výchově dětí. Ve vědomém businessu.

přidáno 9. listopadu 2015 do kategorie Lidé

ČTETE: 5 otázek pro... Zdeněk Weber · 9. listopadu 2015 · Lidé
·
Další články