Kontakt O nás
5 otázek pro... Tomáš Buchwaldek

5 otázek pro... Tomáš Buchwaldek

Tomáš Buchwaldek, spoluzakladatel úspěšné účetně-konzultantské firmy Nastejnelodi.cz a zakladatel neziskové organizace Patrioti MSK, je nadšenec, který mění svět kolem sebe k lepšímu. Mnoho snílků jenom mluví o tom, co by kdyby. Tomáš na tom intenzivně pracuje. Nebojí se jít po neprošlapané cestě a má předpoklady a schopnosti dojít k jakémukoliv cíli si zamane.

1) „Osobní rozvoj“; co pro Vás znamená?

Pro mě je to životní postoj. Je to návyková látka stejně jako alkohol nebo cigarety, jak se jednou začnete vzdělávat, těžko jde pak skončit :)

2) Co Vás nejvíc naplňuje, baví?

Nejčastěji jsem ve stavu proudění (flow), když vytváříme business plány, ať už pro naše firmy, nebo pro naše klienty. Ten pocit, když propojíte lidi nebo zkušenosti z různých projektů a vytvoříte tím zcela unikátní projekt, je zcela fascinující.

3) Kdy jste sám sebe naposledy příjemně překvapil?

Asi tím, že ještě pořád chodím do posilovny a to už skoro 3 měsíce. :) Za to ovšem vděčím mému osobnímu trenérovi Pavlu Kučovi, to je hlavně jeho zásluha.

4) Jaké hodnoty Vás nejvíc vystihují?

V tom mám celkem jasno, mám je sepsané a těchto 8 hodnot dodržuji, či se o to velmi snažím, je to taková má vlastní ústava:

  1. Být srdcař: Dělat pouze věci, ke kterým mám určitý vztah
  2. Be the best: Nesoutěžit s ostatními, ale sám se sebou. Každý máme jiný cíl a jinou cestu. Spolupracovat. Učit se od nejlepších
  3. Fair play: být upřímný, hrát čistou hru, krátkodobě možná na tom prodělat, ale dlouhodobě se to vyplácí
  4. Vše je MÁ chyba: vždy začínat od sebe
  5. Deliver your promises: Plnit si své sny! Dávat si sliby, které dodržovat!
  6. Be yourself: Zůstávat sám sebou, nesnažit se někoho kopírovat, být vyhraněný, nehledat kompromisy, být jako hrana a ne jako oblouk.
  7. Everyone is star: V každém hledat to dobré a od všech se učit
  8. Mít zázemí a hledat výzvy => být happy teď + tvořit vize

5) V čem vidíte smysl života?

Každý má svůj vlastní smysl života, ovšem ne každý si jej uvědomuje a řeší jej. Mým posláním je:

Zvyšovat konkurenceschopnost organizací v ČR a MSK. Nechceme, aby Češi byli nebo se cítili, jako chudí příbuzní ve světě. Podnikatelským způsobem řešit problémy naší země a MSK, nedostatky brát jako příležitosti, čímž vytvořit z MSK a ČR nejlepší místo pro život.

přidáno 13. listopadu 2015 do kategorie Lidé

ČTETE: 5 otázek pro... Tomáš Buchwaldek · 13. listopadu 2015 · Lidé
·
Další články