Kontakt O nás
5 otázek pro... Pavel Fara

5 otázek pro... Pavel Fara

Obchodování Pavla provází celý život. V posledních několika letech předává svoje zkušenosti na živých i on-line kurzech a jeho firma vyvíjí aplikace pro on-line marketing. Je mu necelých padesát let a první obchod udělal v sedmnácti. Třiatřicet let zkušeností s prodejem mu kromě jiného dalo jednu velkou zkušenost. Zkušenost, kterou žádný obchodník před padesáti lety nemohl získat. O jaké zkušenosti je řeč? V průběhu jeho obchodnického života se díky digitálnímu věku dramaticky změnil způsob obchodování. Obchodník před padesáti lety musel taky reagovat na změny, ale rychlost a dynamika změn dnešní doby je mnohem svižnější, než tomu bylo v historii. Svět kolem nás se mění čím dál tím rychleji a obchodování se to samozřejmě týká taky. Co se dřív měnilo několik let, se dneska mění v řádu měsíců. Nové způsoby prodeje, které se dříve objevovaly sporadicky se dneska nedají ani všechny sledovat. Hodně obchodníků na to nadává. Určitě jste ty hlasy slyšeli taky: “Už to nejde jako dřív. Dobře už bylo. Je to divná doba.” Pak jsou obchodníci, kteří v těch změnách nevidí hrozbu, ale příležitost. Pavel učí podnikatele a obchodníky z té druhé, menší skupiny, jak díky digitálním technologiím a informačnímu věku prodávat víc a podnikání si víc užívat.

 

1) „Osobní rozvoj“; co pro Vás znamená?

Existují různé modifikace rčení, že všechno v přírodě buďto roste nebo chřadne. Není možné, aby nějaká rostlina nebo živý tvor zůstával pořád stejný. U člověka, coby živého tvora, to platí stejně. Každý strom, který roste, je větší a silnější. Osobní rozvoj je soubor aktivit, které vedou k růstu našich schopností a dovedností.

2) Co Vás nejvíc naplňuje, baví?

Před pěti lety jsem chodil v obleku a pravidelně jsem obklopen dalšími kravaťáky sedával na poradách v prosklených zasedačkách. Něco děsně silnýho uvnitř mého člověka mi tehdy říkalo, že tohle mě ničí. Dneska si oblek beru na sebe jenom když někde přednáším. Jinak pracuju v džínách a v létě v kraťasech. Převážná část mého příjmu mi plyne z on-line světa a můžu pracovat všude, kde je wi-fi.  Mám rád cestování a užívám si, že u toho můžu pracovat i cestovat najednou. Dřív pro mě mělo slovo dovolená podobný význam, jako pro hodně ostatních lidí. Vyčistit si hlavu, nechat práci doma a odpočinout si. Dneska je to jinak. Lidi kolem mě občas utrousí, že neumím odpočívat. Že i na dovolené otvírám počítač. No a to je právě to, co si užívám. Moje práce mě baví. Nepotřebuju dovolenou proto, abych si odpočinul. Potřebuji jenom cestovat, protože mě to baví. A mám tu úžasnou možnost pracovat odkudkoliv. A protože věřím, že tohle může udělat každý, kdo má podnikatelského ducha, učím ostatní lidi na mých živých i on-line kurzech, jak si díky internetu usnadnit podnikání.

3) Kdy jste sám sebe naposledy příjemně překvapil?

Když jsem udělal rychlou tečku za jedním projektem, který nefungoval tak, jak bych si přál. Asi každý z nás se dostane do situace, že něco takového prožívá. S něčím se pipláte, dáte tomu hodně moc energie a pak se ukáže, že to nefunguje, jak má. I pro mě bývá těžké včas dát takovým věcem stopku a naposledy jsem to udělal s neobvyklou (pro mě neobvyklou) lehkostí.

4) Jaké hodnoty Vás nejvíc vystihují?

Moje hodnoty se v čase mění. Podle mě je to přirozené. Když jsem zakládal rodinu a stavěl jsem se na vlastní nohy, přál jsem si takové ty obvyklé věci jako vlastní dům, auto  a vydělávat dost peněz, abych mohl udělat dobře svojí rodině i sobě, abychom mohli cestovat a užívat si. To všechno už je za mnou a myslím si, že člověk musí poznat jaké to je, aby mohl posunout žebříček svých hodnot poněkud jinam, než jsou hmotné věci. Moje hodnoty? Být užitečný lidem kolem sebe. Tvořit. Hledat cesty k tomu, abych byl spokojený s tím, co dělám, jak žiju.

5) V čem vidíte smysl života?

Vesměs jsem to popsal v předchozím bodu. Žít život tak, abych byl v pohodě. Čím víc jsem v pohodě, tím víc můžu být prospěšný lidem kolem sebe. Rodině, přátelům, spolupracovníkům, zákazníkům.

http://www.pavelfara.cz/

přidáno 11. února 2016 do kategorie Lidé

ČTETE: 5 otázek pro... Pavel Fara · 11. února 2016 · Lidé
·
Další články