Kontakt O nás
5 otázek pro... Libor Uher

5 otázek pro... Libor Uher

Libor Uher je český horolezec, a jako druhý Čech v historii při expedici na osmitisícovky K2 a Broad Peak vedené Leopoldem Sulovským, vystoupil na K2, druhou nejvyšší horu světa. Později dokázal během 12 dnů vystoupit na Gašerbrum II a Gašerbrum I. Mezi jeho koníčky patří hlavně extrémní sporty. Je členem reprezentačního teamu Tilak/Opavanet v Adventurerace a mistrem republiky v extrémním závodě jednotlivců Jesenický Tvrďák 2004 absolutně a v roce 2006 ve své kategorii. Od roku 2010 pořádá extrémní závod v Moravskoslezských Beskydech nazvaný Beskydská sedmička.

1) „Osobní rozvoj“; co pro Vás znamená?

Každý člověk by měl o sebe pořádně pečovat a učit se novým věcem. Jakmile zůstaneš stát, je konec!! A to je úplně jedno v jakém oboru.

2) Co Vás nejvíc naplňuje, baví?

Někdy mám pocit, že mě baví úplně všechno. Ale opravdový pocit klidu je, když vás někdo potká nebo zastaví někde v lese nebo na Smrku, a řekne vám, že je rád když ho někdo tím pozitivním způsobem tzv. Nakopne do dupy a vytáhne ho z toho pohodlného gauče od té bláznivé televize. Myslím si, že je milión jiných důvodů jak utrácet svůj drahocenný čas. Každý to má jinak a to je dobře. Představte si, že by se všem líbila jen jedna barva. Třeba růžová. A všechno by bylo jen růžové! Na světě jsou miliony barev.

3) Kdy jste sám sebe naposledy příjemně překvapil?

Těžká otázka! No asi před nedávnem, kdy jsem se konečně a ze zoufalství přinutil k tomu, abych už začal něco dělat s tou svoji bolavou nohou, která mě úplně paralyzovala! Rok jsem řešil rehabilitaci kotníku. Pak jsem si řekl: "A kurňa dost! Já přece nemůžu být chlápek, co ani nevleze na Lysou!!! To tak přece nejde!" No a pak se začaly dít věci :-)

4) Jaké hodnoty Vás nejvíce vystihují?

Člověk nemůže hodnotit sám sebe! Většinou to pak zavání sebechválou. Ale pokud mohu něco o sobě říct, tak to, že se snažím nikdy nevzdát. Když si něco zamanu, tak si připadám jako pitbul nebo spíše buldoček.

5) V čem vidíte smysl života?

Hledat správnou cestu, a pokud jsem si jistý, že je to ona, tak se jí držet a jít po ní! Smysl života je život samotný.

přidáno 9. prosince 2015 do kategorie Lidé

ČTETE: 5 otázek pro... Libor Uher · 9. prosince 2015 · Lidé
·
Další články