Kontakt O nás
Dvanáctero dobrého šéfa

Dvanáctero dobrého šéfa

Spokojený zaměstnanec = zvýšená produktivita. Tato rovnice je nepopiratelná a zásadní pro zaměstnavatele (či lídra týmu), který se může inspirovat následujícími kroky, podporujícími pohodu na pracovním placu.

 

 

 

 

 1. Pouštějte do éteru pozitivní emoce. Třeba správně dávkovanými pochvalami, vtípky, líčením zážitků ze soukromí, opodstatněným optimismem…
 2. Když se něco zvrtne a zbabrá, zachovejte chladnou hlavu, zaměřte se na jádro problému a řešte jej s celým týmem. Obdobně se ale zachovejte i v případě úspěchu, který nepatří vám, ale celému zainteresovanému kolektivu.
 3. Buďte resilientní (houževnatí, odolní, nezlomní). Opravdu velké průšvihy padnou občas na každý tým, jen dobrý šéf ale nezpanikaří a ze situace vyvodí pádné ponaučení do budoucna.
 4. Pokuste se oprostit od osobních antipatií. Máloco tak rozklíží pracovní pospolitost jako okatě (i plíživě) vyzařovaná averze k některému z kolegů.
 5. Kvitujte individuální úspěchy podřízeného. Na řevnivost, nepřejícnost, žárlivost zapomeňte. Nejste malé děti.
 6. Kdo chce zapalovat, musí sám hořet. Pokud nesáláte a neroznítíte v sobě pracovní vášeň a zaujetí, pak se raději zamyslete nad změnou působiště.
 7. Cítíte-li se vyčerpaní, poněkud opotřebovaní svou pozicí, uvědomte si, jaký kus práce za vámi zůstal a jaké vize ještě zůstaly nenaplněny. Pokud se vizí nedostává, pak raději opakujte postup z předchozího bodu.
 8. Život není o „kdyby“. Pracujte v rytmu „tady a teď“.
 9. Svou pozici ve společnosti budujte postupně, po dobře odměřených malých krůčcích. Pracujte naplno, oplývejte spolehlivostí, důvěryhodností, ono se vám to (i s ohledem na stávající kolegy) vrátí. „Zkratky“ a intriky ze svého repertoáru předem vymažte.
 10. Zapomeňte na multitasking, i tradovaný omyl, že ženy jej jsou do jisté míry schopny. Ne. Vědecké studie ohledně (ne)schopnosti zabývat se více činnostmi souběžně hovoří jasně.
 11. Pracovní stereotyp ubíjí, proto hledejte vlastní originální cesty ke zlepšování projektu. Odměnou vám bude lepší nálada, budete inspirovat.
 12. Ptejte se. Pohladíte tím ego tázaného, vtáhnete jej do pracovní problematiky. Také ukážete, že jste „jen člověk“; patřičně si zvýšíte osobní kredit. 

 

 

David Halatka

 

 

přidáno 3. ledna 2015 do kategorie Byznys

ČTETE: Dvanáctero dobrého šéfa · 3. ledna 2015 · Byznys
·
Další články